Reklaam sulgub sekundi pärast

MILLEST PIINAV MAGUSAISU tegelikult tingitud on?

Ilmselt on väga suur osa inimestest kogenud vastupandamatut magusaisu, millele lihtsalt tuleb järgi anda. Ka Facebookis olevas rahvameditsiini ja teadmiste grupis vaevleb üks naisterahvas sama probleemi küüsis ning palub abi, kuidas magusahimust jagu saada. Kuigi kõige lihtsam on kommi mitte osta, küsib ta siiski reaalsemaid abinõusid. 

"Hakake maiustama üha mõruma (ehk suurema kakaosisaldusega) šokolaadiga. Kui olete jõudnud 85%-ni, tunduvad "päris" maiustused juba nii magusad, et ei võta enam suu sissegi," soovitab üks kasutaja. 

"Soovitan ära jätta kahjulikud e-ained, nisu (on öeldud, et nisusööjad söövad mitusada kilokalorit rohkem ööpäevas kui peaks), pärmi ja valida muidu ka võimalikult puhas (taimne) toit," soovitab teine. 

Reikimeister ja viimase "Selgeltnägijate tuleproovi" hooaja finalist Toomas Piik leiab aga, et magusaisu on seotud alateadlike hirmudega. "Kui on hirmud, tahaks kogu aeg magusat. See on psühholoogilise taustaga asi. Mida Sa kardad? Mis on esimene asi, mis hirmudest pähe tuleb? Kui aru saad, et see hirm ebareaalne, siis magusaisu kaob. B-vitamiini puudus tekitab ka hirmutunnet - ja sealt tekib vajadus magusa järele. Nii et magus toidab hirmu," kirjutab ta. 

"Tegin nädalase vedela toortoidupaastu ning pärast ei tahtnudki magusat ja muud jama näost sisse ajada. Nüüd olen jälle "normaalne," aga erilist magusaisu siiski pole. Muidugi olen ka oma hirmudega tegelenud, märganud neid, lubanud neil olla ja minna," nõustub veel üks kasutaja, et temagi puhul mängisid rolli hirmud ja nendega tegelemine.