MILLINE MEIK ON SOBILIK trenni minemiseks?

7 kommentaari
MILLINE MEIK ON SOBILIK trenni minemiseks?

Enamik dermatolooge ei soovita trenni ajal meiki kanda ning pole ka ime – igasugused jumestuskreemid ja puudrid võivad jõuda sügavale pooridesse ning tekitada ummistusi. Kui aga tõesti trenni ilma meikimata minna ei saa, siis tasuks kasutada tooteid, mis kahjustaksid nahka võimalikult vähe.

On iseenesestmõistetav, miks dermatoloogid ei soovita meigiga trenni teha. Süda pumpab kehas rohkem verd ringi, nahk muutub soojemaks ja poorid avanevad. Jumestuskreemid ja puudrid võivad seetõttu jõuda sügavale pooridesse ning tekitada ummistusi. Need omakorda põhjustavad põletikulist nahka, ärritust või löövet. Kuidas seda vältida?

Vedel aluskreem

Eelista vedelaid mineraalseid aluskreeme. Puudrid sisaldavad kuivi osakesi, mis ummistavad poore. Vedelad tooted katavad nahapinda paremini ning ei valgu laiali. Kõige parem variant on peitekreem üldse ära jätta ja kasutada seda ainult tumedate silmaaluste peitmiseks.

Veekindel ripsmetušš

Higistama hakates on ripsmetušš kõige ohtlikum, sest võib silma valguda. Seega eelista veekindlat. 

Huuleläige

Eelista huuleläiget pigmenteeritud huulepulkade asemel. Huulepulgad pääsevad sügavale huulekihtidesse ja kuivatavad neid. Huuleläige on rasvase koostisega ning jääb nahale püsima.

Näopuhastus

Kõige olulisem on pärast treeningut näonahk hoolikalt ära puhastada ning seda võimalikult kiiresti. Pikalt ihule jäänud higine meik ja mustus on oluline näolt ära saada, et poorides ei jõuaks ummistus tekkida. Pea meeles, et ihu on pärast treeningut enamasti hell ning seega pööra tähelepanu näohooldustoodete koostisele. 

allikas: geniusbeauty

Sarnased artiklid