MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: Johandra Lisett Iljushin

Johandra Lisett Iljušhin on küll vaid 16-aastane, ent juba praegu on sellest noorest neiust sirgunud imeline eeskuju paljudele teistele ja seda nii tervisliku toitumise kui ka üleüldise eluterve ellusuhtumise osas. Johandra tegeleb hobi korras fitnessiga ning planeerib oma toidukordi samasuguse täpsusega nagu seda teevad bikiinifitnessi naised.

Palusime Johandral välja tuua oma ilusa keha viis saladust, tänu millele ta täna niivõrd heas vormis on:

1. Söö regulaarselt 

Mina soovitaksin süüa iga kolme või nelja tunni tagant, et keha harjuks ära, et saab toitu just sellises ajavahemikus. Nii ei teki organismil vajadust hakata kaloreid rasvana puusadele salvestama, sest ta teab, et sa ei jäta teda nälga. Kui keha on harjunud kindlatel aegadel sööma, tekib peagi ka näljatunne just nendel aegadel.

2. Jook võiks olla kalorivaba!

Parim janukustutaja on muidugi vesi! Sinna sisse on hea maitseks panna näiteks marju, sidrunit, kurki. Samuti on hea valik mineraalvesi, BCAA-d (head limonaadi asendajad) ja vahel ka puuviljamahlad, kuid viimastega tuleb piiri pidada, sest sealt on kerge ülearuseid kaloreid saada.

3. Liigu igapäevaselt

Proovi saada iga päev täis 10 000 sammu! Käi mõnes meelepärases trennis 3-4 korda nädalas ja su keha tänab sind. Aktiivne tegevus on samuti hea stressimaandaja ning annab hea tuju, lisaks voolib ka su keha ilusamaks.

4. Ole positiivne!

Püüa igast olukorrast leida midagi positiivset. Isegi, kui sa näiteks läksid söögiga ühel toidukorral üle piiri ja nüüd tahad tervisliku eluga alla anda, siis rühi ikka edasi – see üks kord ei muuda midagi! Isegi kui juhtub, et su kaalunumber on tõusnud vaatamata sellele, et oled toitunud tervislikult, siis endiselt ära anna alla. Vahel hoiab keha lihtsalt rohkem vett kinni ja ka sellest tuleneb ootamatu kaalutõus. 

5. Ära anna alla!

Kui oled seadnud endale kindla eesmärgi, ära anna alla! Püüdle enda unistuste keha poole, isegi kui see teekond läheb üle kivide ja kändude. Isegi kui sul on raske, siis tea, et lõpuks kui oled oma unistuse saavutanud, on see kõik seda väärt!!