MINU ILUSA KEHA 5 saladust: Kaisa Roon

Lisa kommentaar
MINU ILUSA KEHA 5 saladust: Kaisa Roon
erakogu

Imekaunis ja särav Kaisa Roon armastab sportlikku eluviisi ning tõdeb, et tegelikult ei ole olemas selliseid asju nagu “hea” või “halb” toit. Kaisa eelistab tasakaalukat mõtteviisi ning stressi üritab ta pigem vältida.

Palusime Kaisal kirja panna oma ilusa keha 5 saladust ja need on:

Intuitiivne ja teadlik toitumine

Kõige tähtsam on alustada sellest, et ei ole olemas sellist asja nagu ”halb” toit ja ”hea” toit, vaid on teadlik ja mõõdukas tarbimine ning ülesöömine. Su keha annab sulle märku, kui tal on kõht täis ja samuti vastupidi, kui tal on kõht tühi.

“Kõhulihased valmivad köögis” on vist kõige tuntum lause, kui jutt puudutab ilusat figuuri ja ma nõustun sellega 100%. Olen ise teinud läbi kõige ekstreemsemad dieedid, mis lõppesid ka toitumishäirega ja õppisin sellest vaid üht – minu keha teab ise kõige paremini, mis tal vaja on. Sellest ajast saadik, kui olen end harinud tervisliku ja tasakaalustatud toitumise alal, olen teinud läbi kõige suurema muutuse füüsiliselt (positiivses mõttes). Ma ei keela endale otseselt midagi, mille tõttu ei teki mul ka ekstreemseid isusid.

Kõige tähtsam on õppida kuulama enda keha ja aru saada, mis ta tegelikult tahab.

Leia trenn, mis sulle TEGELT KA meeldib

Kuna trennistiile on niii palju erinevaid, siis valik on ikka päris suur. Mina naudin kõige rohkem HIIT stiilis trenne, mis on väga head rasvapõletuseks ja ka lihaste esiletoomiseks. Selle tegemise ajal tahan aga mitu korda alla anda, kui ma aus olen.  Kui sulle trenn ei meeldi, siis ilmselt leiad sa vabandused, miks seda mitte teha.

Lisaksin siia ka boonuspunkti – motivatsioon trenni tegemiseks kaob kiiresti ja sellele ei tasu lootma jääda. Targem on teha trennist harjumus, sest isegi kui motivatsioon on läinud (me oleme kõik selle läbi teinud) siis harjumus viib sind ikka trenni kohale.

Foto: Shots By Waqar

Stressa vähem

Mitmed uuringud on tõestanud, et stressihormooni (kortisooli) tõus mõjutab otseselt ka meie keha ja ka kaalunumbrit. Stress on väga suur mõjufaktor ka minul ja see väljendub tihti puhituse ”bloating” näol. Stressirohketel aegadel on tark leida tegevusi, mis aitavad sul stressi maandada. Minul aitab nt jalutuskäik sõbrannaga, mediteerimine või isegi tervislike maiustuste küpsetamine.

Kaal ei ole sõber ehk ära lase kaalunumbril end heidutada

Pidin kohe jätkama selle punktiga. Kaalu number ei seisa kunagi stabiilselt ühel kohal ja sellel on mitmeid põhjuseid. Ilmselt enamus inimesi on juba kuulnud, et lihas kaalub rohkem kui rasv, peame arvestama ka veekaalu jne jne. Minu jaoks toimib pigem objektiivne pilk peeglisse. Peeglist saab paremini hinnata, mis olukord tegelikult on. Enamusaja on kõik timm ja selletõttu olen mina ka enda kaalu kodust välja visanud, sest see on ikka korralik sõltuvuse ja stressi tekitaja.

Eesmärgid

Minu keha ilmselt ei näe koguaeg ühesugune välja. Kui mul on tulemas näiteks mõni üritus, fotosession vms asi, kus tahan näha ekstra hea välja, siis vastavalt sellele planeerin enda trennid ja toidud. Eesmärgid hoiavad meid õigel teel, et jõuda välja soovitud lõpp-punkti.

Kõigi eesmärgid on erinevad, kuid minu jaoks on alati abiks pikaajaliste eesmärkida seadmine ja vastavalt üritustele ka lühiajaliste eesmärkide seadmine, mis lõppkokkuvõttes toetavad ka pikaajalise eesmärgi saavutamist.

Sarnased artiklid