MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: Lissell Kangur

MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: Lissell Kangur

“Inimesed ei tohiks oma kaalunumbris liialt kinni olla – ühel päeval võib kaal näidata 400 grammi vähem ja teisel hoopis tervelt kilogrammi võrra rohkem ning see ei tähenda tegelikult mitte midagi,”ütleb bikiinifitnessiga tegelev Lissell Kangur, kes on kokku puutunud ka söömishäiretega ning tõdeb, et tema ennast iga päev ei kaalugi, sest see ei mõju talle vaimselt hästi.

Tänaseks päevaks on Lissell võitluse söömishäiretega seljatanud ning teeb seda, mida ta armastab – Lisselli kireks on sportlik elustiil ning muidugi bikiinifitness.

Palusime Lissellil kirja panna oma ilusa keha 5 saladust:

Toitumine

Toitumine on kindlasti kõige tähtsam osa ning kõik saab alguse just meie toidulauast, mis peab olema kindlasti mitmekülgne. Valgud, rasvad, süsivesikud peavad olema tasakaalus ning kõik esindatud. Nädala sees mahutan ka tüki šokolaadi või jäätise oma kaloraaži kuna mul tekivad meeletud isud ja see on see, mis aitab mul kõike kontrolli all hoida.

Jõutrenn

Naised ei tohiks kindlasti raskusi karta. Teen regulaarselt 4-5x nädalas jõutrenni ning üritan olla ka muidu aktiivne. Oluline on ka trennikavade muutmine, sest muidu keha harjub ära ning iseendal kaob põnevus ja motivatsioon ära. Alati kui saan uue trennikava, olen täis motivatsiooni ja tahtejõudu kuna kõik on nii uus ja põnev ning ootan juba tulemusi. Ning maailma parim tunne on, kui järgmisel päeval lihased valutavad, sest siis sa tead, et oli ikka hea trenn küll ja andsid maksimumi.

Kaal on kõigest number

Inimesed ei tohiks kaalunumbris kinni olla. Üks päev võib olla -400g, teine päev +800g ja kolmas päev veel +200g ja siis mõeldakse, mis ma valesti olen teinud. Vastus on mitte midagi. Inimesed peaksid vähem keskenduma kaalule ja rohkem usaldama oma peegelpilti ja iseennast. Mulle isiklikult ei sobi, kui ma kaalun ennast iga päev, sest mul olid kunagi söömishäired ning siis kaalusin ennast vähemalt 7 korda päevas ning siiamaani olen kaalunumbris liiga kinni ning ma hakkan liiga palju sellele mõtlema ja sellepärast mulle sobibki, kui kaalun näiteks nädalas korra või kaks.

Eesmärk

Sea endale eesmärk! Palju lihtsam on käia näiteks trennis või jälgida toitumist, kui sa tead, mille pärast sa seda teed ja mis on su lõppeesmärk. Olgu see kas kaalulangetamine, võitlusteks valmistumine või lihtsalt enda tervise eest hoolitsemine, eesmärgi seadmine on tähtis ning siis on meil ka, mille poole püüelda. Omast käest tean, et kui mul pole mingit eesmärki kirja pandud, siis ma seda ka ei tee või kui teen, siis ei anna endast maksimumi.

Järjepidavus

Peab olema järjepidav ning kinni pidama oma režiimist. Tee regulaarselt trenni ning toitu tervislikult. Kui ka juhtub nii, et söödki näiteks ühel õhtul 1 jäätise rohkem ja läksid oma kaloraažist üle, siis ära anna alla, vaid järgmine päev ole lihtsalt tublim ja söö vastavalt oma kaloraažile. Peab lihtsalt palju vaeva nägema ja küll siis need tulemused ka tulevad.