MINU LUGU: Kuidas kaks aastat Rännakut mu elu on muutnud

MINU LUGU: Kuidas kaks aastat Rännakut mu elu on muutnud

Viimasel ajal räägitakse palju erinevatest eneseavastamise metoodikatest, mis toovad parema läbisaamise iseenda ja maailmaga. Kuigi esialgu võivad sellised lubadused ja meetodid tunduda veidrad ja kõhedusttekitavad, siis pärast isiklikku kogemust reeglina esmased hirmud hajuvad. Asi hakkab tunduma loogilisena.

Viimasel ajal räägitakse palju erinevatest eneseavastamise metoodikatest, mis toovad parema läbisaamise iseenda ja maailmaga. Kuigi esialgu võivad sellised lubadused ja meetodid tunduda veidrad ja kõhedusttekitavad, siis pärast isiklikku kogemust reeglina esmased hirmud hajuvad. Asi hakkab tunduma loogilisena.

Üheks Eestis järjest enam populaarsust koguvaks meetodiks on Rännak. See on lihtne, loogiline, kõigile kasutatav ja võimsa sotsiaalse positiivse tagasisidega meetod. Paari viimase aasta jooksul on Eestis käinud Rännaku seminaridel enam kui tuhat inimest, kellest paljud on selle kogemuse omakorda viinud edasi sadadele inimestele. 

Mina olen Rännakuga tegelenud ja selle meetodi erinevaid tööriistu kasutanud viimased kaks aastat. Tunnen, et nüüd on aeg hinnata selle efektiivsust ja vaadata, mis mu sees muutunud on.

1. Hirmud tuleviku ees

Oma loomu poolest olen mina see tüüp, kes teeb plaane, peab korralikult kalendrit ning mõtleb augustikuus aastavahetuse peale. Nii tehes olen leevendanud oma aeg-ajalt üles kerkivat hirmu tuleviku ees. Tänu Rännakule olen suutnud sellest egomängust aru saada ning oluliselt rahulikumalt võtta nii käesolevat hetke kui ka kogu tulevikku. Minus on kerkinud suurem usaldus iseenda, elu ning ka universumi vastu.

2. Negatiivsetest mälestustest vabanemine

Kahjuks on meil kõigil mälestusi, mis teevad haiget, tekitavad endiselt viha ning isegi kättemaksusoovi. Olen saanud läbi Rännaku nendest emotsioonidest rääkida, karjuda, nutta, vajalike inimestega kallistada, armastust avaldada ja läbi andestamise vabaneda seni hinge kriipinud valusatest mälestustest. Tänu sellele on mu elu muutunud nii palju kergemaks ning suhted lähedasemaks ja siiramaks.

3. Andekspalumine

Süütunne on üks peamisi tundeid, millega mina olen pidanud silmitsi seisma ja tegelema. Millegipärast võtan nii kergelt vastutuse ja koorma enda kanda, tundes süütunnet asjade pärast, mis tegelikult minu teha pole olnud.

Pikalt kriipis minu sees soov ja vajadus andeks paluda minevikus ning ka olevikus tehtud asju inimestelt, kellega nn tavaelus suhtlemine oleks olnud äärmiselt keeruline. Rännaku protsess andis mulle selle võimaluse. Minu jaoks oli oluline andeks paluda nii iseendalt kui ka teistelt.

4. Piiravate uskumuste avastamine

Külluse Esilekutsumise Retriidil avastasin, kuidas ma ühe käega püüan saada edukaks ja teen tööd, et endale finantsiliselt head elu lubada, ning teisalt on minus mingid tobedalt piiravad uskumused, mis külluse tulekut takistavad. Olen nii siiralt tänulik, et need avastasin, need seal teadlikult vabaks lasin ja ümber tegin ning uued, oluliselt toetavamad uskumused enda sisse istutasin.

5. Maskide mahavõtmine

Teate, kui tubli maskide kandja ma olin! Teiste inimestega koos olles naeratasin ma absoluutselt kogu aeg. Sageli kuulsin lauset, et “Getteril polegi halba tuju”.

Oma esimesel Rännaku Intensiivseminaril jõudsin aga Päris Endani. Päris Minani. Jah, ka seal paistis päike ja mu suul oli naeratus, aga seda maski polnud ees. Avastasin, kui kuradima mõnus on olla ehe, päris, siiras, naeratada südamest, mitte sundusest või hirmust. 

Esmakordselt ei tundnud ma hirmu, et mittenaeratav olles mind “ei armastata”. Jah, mitmed sõbrad heitsid ette, et ma olen “nii muutunud” ning mõned neist kadusidki ära, aga mitmed tulid juurde ja suhe nendega, kes jäid, on muutunud palju sügavamaks.

6. Emotsioonidega toimetulemine

Olen suhteliselt emotsionaalne inimene, kuid tunnen, et tänu Rännakule olen saavutanud oluliselt parema stabiilsuse. Rännaku kihtidest läbimineku tehnikat olen kasutanud just emotsioonide korral. See oskus on andnud mulle juurde hästi palju teadlikkust. Julgen oma emotsioonidele otsa vaadata, neid lubada ja oskan nendega tegeleda.

7. Reageeringute taha nägemine

Läbi Rännaku on minuni jõudnud Enneagram ja egotüübid, mis on kahtlemata üks olulisemaid komponente iseenda tundmaõppimise juures. 

Tänu egotüüpide mõistmisele olen õppinud võtma inimesi palju puhtamalt. Meil kõigil on omad soovid, hirmud, head ja vead ning neid teades oskan ma palju paremini näha, mis on ühe või teise reageeringu tegelik tagamaa.

8. Foobiast vabanemine

Seminaril Tervendamine Läbi Teadliku Suhtlemise tegime hästi mitmeid erinevaid NLP-harjutusi, üks nendest oli seotud foobiatega. Ma tegelesin oma hirmuga maamajade ning seal üksinda olemise ees.

Protsessi käigus sain aru, mida ma tegelikult kartsin, kust see oli tulnud ning miks minusse nii sügavalt alles jäänud. Muutsime need energiad ümber ja nüüd olen ma pimeduse, metsa ja üksikute talumajadega oluliselt suurem sõber. Nauditav mul seal üksinda veel pole, kuid vähemalt pole hirm enam nii suur.

9. Suutmatus otsuseid teha

Mul on nii kohutavalt raske aeg-ajalt mingeid otsuseid vastu võtta. Näiteks mis sorti oliive osta või mida õhtul süüa teha. Need on väikesed ja ka naljakad olukorrad, aga kui on vaja vastu võtta suuremaid otsuseid, siis asendub muie kiirelt suure frustratsiooniga. 

Mida ma varem ei suutnud, seda nüüd suudan! Kaks Rännaku spetsiifilist protsessi on mind selles väga palju aidanud. Mõtlen oma valikutele nüüd hoopis teistmoodi, mängin stsenaariumid enda jaoks läbi ning oskan tunnetada kehaliselt. Nii olen oluliselt vähendanud otsustamisega kaasnevaid väljakutseid.

10. Enda vähene väärtustamine

Olen tänaseks Rännakuga seotud olnud pea kaks aastat ja ma pole oma südamehäält vist varem kordagi nõnda tõsiselt kuulda võtnud. Tegin elus suuri pöördeid ja põhjalikke muutusi, mille kõige vundament oli enese väärtustama hakkamine, enda armastama õppimine.

Läbi protsesside ja Rännaku filosoofia mõistsin, et enne teiste armastamist ja aitamist pean kõigepealt endasse õrnalt ja hellalt suhtuma hakkama. Me kõik väärime kõige paremat ning vähesega leppimine on kuritegu iseenda suhtes. Selle arusaamani jõudmine on minu elu väga tugevalt mõjutanud.

Igaühe kogemus Rännakuga on erinev, samamoodi nagu iga protsesski on erinev. See puudutab meid erineval tasandil ja erineval hetkel, kuid olen veendumusel, et igaühe juurde jõuab Rännak õigel ajal. Ja kindlasti põhjusega. Kui lubada voolul end kanda, siis võib imesid juhtuda.

Buduaarile
Getter Orusalu 

Tunned huvi, mis asi see Rännak on?

* Kindlasti soovitan Rännaku Intensiivseminari, 29.-31.oktoobril.
* Ja kui tahad kogeda Rännakut kõigepealt praktiku juures, mitte avalikul seminaril, siis praktikute nimekirja leiad nende kodulehelt.