MINU ÕNNELIKU KEHA 5 saladust: Marta Jorits

Marleen Rosenthal

Buduaar

Dancest tantsustuudio omanik Marta Jorits on naine, kes tantsides läbi elu liugleb ning igas olukorras imehea välja näha oskab. Särav Marta pani kirja oma õnneliku keha 5 saladust.

Viis asja, mis teevad Marta keha õnnelikuks:

Enesearmastus

Teadlikustamine, et minu keha on ainulaadne, eriline ja MINU. On päevi, kus olen oma kehaga rohkem sõber ja on päevi, mil vähem – ja see on täiesti normaalne!

Tants

Nõtkus, sensuaalsus ja naiselikkus – kogen seda läbi tantsimise tohutult ning see on minu keha keel ja eneseväljendus – see teeb minu keha eriti õnnelikuks ja täidab mind õnne- ja heaoluhormoonidega.

Liikumine

Soovin liikuda, sest armastan ja hindan oma keha, mitte sellepärast, et soovin teda muuta. Liikumine on minu keha jaoks tohutult meeldiv; pikad autosõidud või istumised pigem ebameeldivad. Kuulan oma keha ja annan talle võimaluse olla alati liikumises, olgu selleks jalutuskäik poodi toiduasjade järgi või lihtsalt selleks, et värskendada pead, kuulata lemmikmuusikat. Üleüldse on mul alati kombeks lüüa mitu kärbest ühe hoobiga – näiteks siduda kehale piisava liikumise andmine muude tegevustega, mis vajavad tegemist – saan tehtud mitu asja ning ülimõnusa enesetunde!

Puhkus ja hellitused

Olen aja jooksul õppinud, et minu keha, mis on tantsijana ja treenerina ka minu töövahend, on kõige produktiivsem siis, kui olen talle andnud piisavalt puhkust, hoolitust ja hellust. Ületreenimine või vähene puhkus on mind korduvalt unistustest paar sammu tagasi viinud. Piisav uni, igaõhtused silitused minu kaaslase poolt (ja ka temale!) ning regulaarne massaaž, füsioteerapia (minu ala puhul) või lihtsalt naudingud spaas – on viis maandada ja hellitada oma ainsat tegelikku kodu siin ilmas – oma keha.

Puhtad mõtted

See, kuhu oma tähelepanu suuname, see kasvab. Maailmas eksisteerivad alati koos hea ja halb, kuid meie saame oma mõtteid alati suunata – isegi kui kogeme elus halba. Ja siinkohal ei pea ma silmas veidi toksilist „only positive vibes“ mentaliteeti, vaid pigem seda, et me lubame endal tunda ja kogeda ka raskusi, teha vigu ja olla ebaperfektsed. Kui me seda suudame, on meie peas palju vähem muremõtteid, stressi ja süütunnet, mis otseselt mõjutavad meie keha rakke ning füüsilist ja vaimset tervist. Ütleksin pigem, et terves vaimus on terve keha, mitte vastupidi.