MIS JUHTUB, KUI iga päev liiga palju avokaadot sööd?

MIS JUHTUB, KUI iga päev liiga palju avokaadot sööd?

Me kõik oleme kuulnud avokaado imelistest omadustest. Puuvili pole mitte ainult supermaitsev, vaid ka väga kasulik. Kuid nagu iga teise asjaga, peab ka avokaado söömisega piiri pidama, sest muidu võib juhtuda, et su kehale kogunevad üleliigsed kilod, vahendab Iltalehti. 

Avokaado maitseb paljudele ja erinevad retseptiraamatud on täis juhiseid, mida sellega teha. Paljud kuulsused kiidavad avokaadot ning ainuüksi Inglismaal kasvas 2013. aastal selle puuvilja müük hüppeliselt. Lisaks soovitavad mitmed uuringud võtta avokaado tervisliku toidulaua osaks. Näiteks väidetakse, et avokaado aitab II tüübi diabeetikutel hoida veresuhkru taset ühtlasena. 

Kuigi avokaado on selgelt tervislik vili, tasub selle tarbimisel siiski piiri pidada, sest see sisaldab palju rasva. Ja kuigi see sisaldab ohtralt vitamiine ja tegu on pehme rasvaga, on 100 grammis avokaados koguni 19 grammi rasva. See tähendab seda, et 100 grammi avokaadot sisaldab 200 kalorit. Kui süüa avokaadot päeva jooksul vahepalaks, võib koguneda kergesti näiteks 300 liigset kalorit. 

Seetõttu soovitab kirjanik ja toitumisnõustaja Joanne Reid Rodrigues süüa naistel päevas vaid pool avokaadot ning meestel vastavalt ühe avokaado.