MIS JUHTUB SINU intiimpiirkonnaga, kui lõpetad vahekorras olemise?

Ajakiri Me Naiset viis läbi küsitluse, kust selgus, et 35 protsenti harrastab seksi harvemini, kui kord kuus. Kui seksi on niivõrd vähe, saab ka vagiina rahus olla. Aga kui alumisel korrusel midagi ei toimu, kas võib see ka naise tervist mõjutada? Mis juhtub vagiinaga, kui seda seksimiseks ei kasutata?

Paljud naised arvavad ekslikult, et kui lõpetada seksimine, muutub ka tupp tihedamaks. Günekoloog Katri Niemelä sõnul ei muuda seksi puudumine mitte kuidagi vagiina olemust. Nii kaua, kui naise hormonaalne aktiivsus püsib normaalsena ja vaagnapõhjalihased on korras, ei toimu ka tupes mingeid muudatusi. Muudatused võivad ilmneda alles pärast menopausi.

“Elastsus kaob ja limaskestad võivad kuivaks muutuda. Kui aga vanemas eas seksuaalelu puudub, ei pruugi muudatusi tähele panna,” sõnas günekoloog. 

Vagiina heaolu eest hoolitsetakse koguaeg samamoodi, olgu siis seksiga või ilma selleta. Intiimpiirkond pestakse sooja vee all ning eraldi hügieenitooteid ei ole vaja. Pesukaitsmeid tuleks võimalusel vältida ning öösel tasuks magada ilma aluspüksteta. 

Kui naise elus puudub parasjagu mees, siis günekoloog soovitab eneserahuldamist. “Eneserahuldamine aitab vaagnapõhjalihastel toimida ning hoiab limaskestad töötavana. Kui sa pole pikka aega seksinud, siis tasuks ise ennast rahuldada,” leiab Niemelä.