Reklaam sulgub sekundi pärast

MIS JUHTUB SINU KEHAGA, kui sa ei tarbi suhkrut 10 päeva?

Inimesed saavad iga päev aina teadlikumaks sellest, kui hävitav on meie tervise jaoks suhkur. Nimelt võib suhkru ületarbimine kaasa tuua tõsiseid tervisekahjustusi nagu ülekaal, diabeet, südamehaigused ja isegi vähk. Me sööme rohkem suhkrut, kui ei kunagi varem, sest pea iga töödeldud toit sisaldab endas seda magusat mürki. Õnneks on keha suhkrust puhastamine täiesti võimalik ja seda vaid 10 päevaga.

Inimesed saavad iga päev aina teadlikumaks sellest, kui hävitav on meie tervise jaoks suhkur. Nimelt võib suhkru ületarbimine kaasa tuua tõsiseid tervisekahjustusi nagu ülekaal, diabeet, südamehaigused ja isegi vähk. Me sööme rohkem suhkrut kui ei kunagi varem, sest pea iga töödeldud toit sisaldab endas seda magusat mürki. Õnneks on keha suhkrust puhastamine täiesti võimalik ja seda vaid kümne päevaga.

Kui kunagi usuti, et just rasv on süüdi meie inimeste rasvumises, on see teooria nüüdseks valeks tunnistatud ning tuleb välja, et rasva asendamine suhkruga meie lemmiktoodetes on olukorra veelgi hullemaks teinud.

Enamik dieete nõuavad kuudepikkust vaeva, kuid tuleb välja, et säärane rassimine ei olegi tegelikult nii tulemuslik kui selle loogiline alternatiiv. Nimelt võib suhkru vältimine näidata koheseid positiivseid tulemusi tervisele juba kümne päevaga.

Dr. Robert Lustig ja tema uurijate tiim California Ülikoolist viisid läbi uuringu, kus oli selgelt näha, et vaid kümne päevaga langes uuringus osalenud laste risk diabeediks lausa drastiliselt. Kuigi osalejateks olid selles uuringus vaid lapsed, on nende sõnul samu tulemusi oodata ka täiskasvanutelt.

On oluline teada, et kõik kalorid ei ole loodud võrdselt. 100 kalorit suhkrut ei ole sama, mis 100 kalorit spinatit, selgitab Lustig. Kahjuks ei ole see aga info, mida suured toidutööstused sulle jagada tahavad, sest nad püüavad sind panna uskuma, et nende madala kalorsusega dieettoidud on just õige tee parema tervise saavutamiseks. Lustigi sõnul oleks targem isegi mitte lugeda kaloreid, vaid keskenduda pigem tootes sisalduvate koostisainete tundmisele.

Kuigi suhkur võib tootes olla väidetavalt „rasvavaba“, on see ilmselt lihtsalt odav reklaamitrikk, sest kuigi suhkur ei sisalda rasva, ladustab keha seda rasvana – eriti, kui oled tarbinud rohkem, kui sinu maks suudab korraga töödelda (mis on väga vähe).

Sa ei pruugi seda tunnetada, kuid suhkur on tegelikult väga sõltuvusttekitav. Kas oled kunagi proovinud? Ilmselt mõistad alles siis, milline võim suhkrul sinu üle on. Mõned uuringud on näidanud isegi seda, et suhkur on sama sõltuvusttekitav kui karmid narkootikumid ning paljud väidavad, et suhkur ongi narkootikum.

Lisatud suhkrud võivad sinu toidus olla „peidetud“ mitmete nimede all: glükoos, fruktoos, maisisiirup, sahharoos, maltoos, dekstroos, peedisuhkur, roosuhkur, dekstriin ja paljud teised. Hea viis suhkru vältimiseks on mitte osta töödeldud toite, vaid tarbida värsket ja kodumaist.

Allikas: Collective-evolution.com