Reklaam sulgub sekundi pärast

MIS JUHTUB SINU kehaga, kui sööd iga päev muna?

Erinevad eksperdid on juba pikka aega rõhutanud, et igasugune muna tarbimine peaks olema osa tervislikust eluviisist, et sellest täit kasu saada. Lisaks oma kasulikele omadustele muna ka maitseb hästi. Aga kas seda ikka võib iga päev süüa?

Kanamuna söömine valmistab paljudele peavalu. Kas iga päev võib muna hommikus süüa või mitte? Tervise- ja elustiilieksperdi Heli Reinivuo sõnul peaksid olema teadlik oma kolesteroolitasemest, kui igapäevaselt muna sööd. 

"Kanamunal on omadus tõsta vere kolesteroolisisaldust. Nii et inimene, kellel on sellele kalduvus, ei peaks muna iga päev sööma. Vere kõrgem kolesteroolisisaldus soodustab südame- ja veresoonkonnahaiguste teket.

Kui tead, et su suguvõsas on probleeme eelpool mainitud haigustega või su enda kolesteroolinäit on kõrge, võiksid süüa maksimaalselt kolm muna nädalas. Muul juhul võib aga muretult ühe muna päevas süüa," sõnas ta. 

Kolesteroolitaset tõstab munakollane, munavalget võib aga muretult süüa.

Ühe muna söömine päevas tähendab keskmist: kui mõnel päeval pole menüüs muna, võib teisel päeval süüa rohkem - nii püsib söömine tasakaalus.

"Kui kolesteroolitase on korras, on muna kasulik toitaine. On seal ju olemas kõik, mida tulevane tibu kasvamiseks vajab. Kanamunas on palju proteiini ja head rasva," lisas ta. 

 

allikas: Iltalehti