Reklaam sulgub sekundi pärast

MIS JUHTUB SINU ORGANISMIS, kui iga päev 10 mandlit süüa?

Paljud naised, kes soovivad, kaalust alla võtta ja keharasvaprotsenti madalamaks ajada, on mandlid oma menüüst välja jätnud, sest need sisaldavad üsnagi suures koguses kaloreid ja muidugi ka rasvu. Mida aga enamus ei tea, on see, et heade rasvade tarbimine aitab keharasva tõhusamalt põletada ja lisaks hakkab ka kehakaal kiiremini langema.

Paljud naised, kes soovivad kaalust alla võtta ja keha rasvaprotsenti madalamaks ajada, on mandlid oma menüüst välja jätnud, sest need sisaldavad üsnagi suures koguses kaloreid ja muidugi ka rasvu. Mida aga enamik ei tea, on see, et heade rasvade tarbimine aitab keharasva tõhusamalt põletada ja lisaks hakkab ka kehakaal kiiremini langema.

Kui süüa iga päev täpselt kümme mandlit ning hoida oma menüü tervislik, siis on tulemuseks kiirem kaalulangus. Mandlid sisaldavad väärtuslikke oomega-3-rasvhappeid, mida organism vajab igapäevaselt. Lisaks leidub nendes pisikestes maitsvates pähklites ka seedimist parandavaid kiudaineid ja E-vitamiini, mis reguleerivad veresuhkru taset ning parandavad naha struktuuri.

Mandlite söömine aitab vähendada ka kolesterooli taset. Kaalium, monoküllastumata rasvad, antioksüdant E-vitamiin ning magneesium toetavad südame tervist.

Seega kokkuvõttes aitavad mandlites sisalduvad ained ainevahetust reguleerida ning sellega ka kaalu kontrolli all hoida. Mitmed uuringud on näidanud, et mandlite söömine mõistlikus koguses ei põhjusta kaalutõusu, vaid hoopis pärsib lisakilode teket.

Kümme mandlit võiksid olla sinu igapäevases menüüs ning lisaks tuleks tarbida ka teisi häid rasvu sisaldavaid toiduaineid. Üks gramm head rasva ühe kilogrammi kehakaalu kohta päevas on igati mõistlik kogus - kui sa kaalud näiteks 55 kilogrammi, siis just 55 grammi rasva peaksid sa päevas tarbima. Kui sa oled aga ülekaalus, siis antud näide ei toimi ning sellisel juhul peaks toitumisspetsialist sinu toitumiskava ise paika panema.

Allikas: health