MIS KELL TREENIDES põletab organism kõige rohkem rasva?

MIS KELL TREENIDES põletab organism kõige rohkem rasva?

On üksnes loomulik, et kui sa teed trenni, siis soovid sa näha ka tulemusi – suurem lihasmass ning madalam rasvaprotsent kõlab hästi, kas pole?

Teadlased on jõudnud järeldusele, et rasvapõletuse osas mängib olulist rolli ka see, mis kell sa trenni teed ning põhjus on tegelikult igati loogiline.

Nimelt kirjutab The New York Times, et hommikul enne sööki trenni tegemine suunab organismi põletama olemasolevat rasva – selle asemel, et kulutada ära eelnevalt sissesöödud kaloreid. Süües hommikul ning minnes alles pärast seda trenni, hakkab organism esmalt hävitama süsivesikuid, mitte rasva.

Teadlased kinnitavad, et kui sa pole enne trenni tegemist kaheksa tundi söönud, siis põletab sinu organism rasva tõhusamalt. Terve päeva söömata olla on loomulikult täiesti välistatud – sul ei oleks trennis üldse energiat. Kui sa aga esimese asjana hommikul trenni teed, on keha saanud pikalt puhata ning energiat on sul rohkem, kui sa arvatagi oskad.

Inglismaal asuva Bath nimelise ülikooli teadlased soovitavad treenida esimese asjana hommikul.

Uuring viidi läbi Inglismaal asuvas Bath nimelises ülikoolis ning avaldati selle aasta aprillikuu väljaandes “The Journal of Nutrition“. Üheks juhtivaks uuringu läbiviijaks olnud dr Javier Gonzales tõdeb, et antud uuringu tulemused võivad olla abiks ülekaalulistele inimestele, kes on hädas liiga kõrge rasvaprotsendiga.