MIS SINU KEHAGA JUHTUB, kui sa 48 tundi duši all ei käi?

MIS SINU KEHAGA JUHTUB, kui sa 48 tundi duši all ei käi?

Dušši all käimine on enamike jaoks harjumuspärane rutiin ning seda tehakse pigem sagedamini kui harvem, sest idee ebameeldivalt lõhnavast kehast pole just kõige atraktiivsem. Kuid mis juhtub inimese kehaga tegelikult, kui ta lausa kaks ööpäeva järjest ennast üldse ei pese?

Duši all käimine on enamiku inimeste jaoks harjumuspärane rutiin ning seda tehakse pigem sagedamini kui harvem, sest idee ebameeldivalt lõhnavast kehast pole just kõige atraktiivsem. Kuid mis juhtub inimese kehaga tegelikult, kui ta lausa kaks ööpäeva järjest ennast üldse ei pese?

Inimese nahapinnal on lugematul arvul erinevaid baktereid, mis kaitsevad nahka väliste mõjutegurite eest – igal sekundil on nahal enam kui tuhat erinevat bakterit. Võiks arvata, et duši all ennast pestes kaotame me head bakterid ära, kuid nii see pole. Kasutades keemiat täis dušigeeli, kaotab nahk tõepoolest kaitsekihi mõneks ajaks ära ja võib pikas perspektiivis ka ärrituvaks muutuda, kuid veega pesemist on nahale vaja.

Kui kaks ööpäeva järjest ennast mitte veega pesta, koguneb naha pinnale tohutul hulgal baktereid, mis muudavad keha ebameeldivalt lõhnavaks ning osad nendest bakteritest ei ole paraku meile enam kasulikud. Ennast vee all pestes kaovad nahalt aga nii-öelda halvad bakterid, mis tähendab, et iga päev peaks ennast tõepoolest pesema.

Oluline on leida endale looduslik dušigeel ja teisalt võib ennast isegi üle päeva dušigeeliga pesta ning vahepeal lihtsalt vee all keha loputada. Keemiat sisaldav dušigeel rikub naha looduslikku võimet ennast kaitsta ning sama negatiivset mõju avaldab ka see, kui inimene ennast mitu päeva ei pese.

Allikas: youbeauty