MIS TRENN ON KÕHT-SELG-TUHAR? Vastab rühmatreener Eva Ottas!

14 kommentaari
MIS TRENN ON KÕHT-SELG-TUHAR? Vastab rühmatreener Eva Ottas!

Erinevaid rühmatreeninguid, mille vahel valida, on tänapäeval spordiklubides väga palju ning sageli võib see pisut segadust tekitada. Milline trenn valida tuleks, et selleks ka kasu oleks? Myfitnessi spordiklubi rühmatreeningute juht Eva Ottas rääkis meile sel korral lähemalt ühest väga tõhusast rühmatreeningust, milleks on kõht-selg-tuhar!

Erinevaid rühmatreeninguid, mille vahel valida, on tänapäeval spordiklubides väga palju ning sageli võib see pisut segadust tekitada. Milline trenn valida tuleks, et sellest ka kasu oleks? Myfitnessi spordiklubi rühmatreeningute juht Eva Ottas rääkis meile sel korral lähemalt ühest väga tõhusast rühmatreeningust, milleks on kõht-selg-tuhar!

Mida see treening endast kujutab ja kui kaua see kestab?

Kõht-selg-tuhar on lihastreeningule suunatud 45minutilise kestvusega treeningtund, kus treenitakse peamiselt selja-, kõhu-, ja tuharalihaseid, haarates mõningal määral kaasa ka teisi lihasgruppe. Tund algab lühikese, umbes seitse minutit kestva soojendusega. Lihastreeningu kestvuseks on ligikaudu 30 minutit, kus koormuse saavad erinevate harjutuste abil kerelihased, tuhara- ja reielihased. Tund lõpeb venitusharjutusetega. Abivahenditeks võivad olla hantlid, kettad, kummituubid, kummipaelad ja ka ainult oma keharaskus. Sammukombinatsioone treeningus ei tehta ning eesmärgipäraselt võivad treeningus sees olla ka hüpped.

Kui eesmärgiks on saada saledam talje ja prinkis istmik, siis kas kõht-selg-tuhar trennist võiks siinkohal abi olla?

Treeningu eesmärk on lihastoonus, mis kindlasti aitab taljet ja tuharat vormida, treenida. Sale talje tuleb eelkõige läbi puhta ja tervisliku toitumise, kahjuks ainult treeninguga seda saavutada ei ole võimalik. Tuhara toonust saab kindlasti tõsta, sest esindatud on klassikalised harjutused – väljaasted, kükid, jalatõsted.

Arvatakse, et enamik rühmatreeninguid on sobivad vaid naistele, kuid kas antud trenni võib vabalt minna ka koos oma kallimaga?

Üldiselt sobib treening kõigile, nii naistele kui ka meestele, sest lihastreening sobib kõigile! Mehed saavad väga hästi hakkama, sest koordinatsiooni vajavaid samme või liikumisi selles rühmatreeningus ei ole ja samas on meestel ikka vaja ka selga ja kõhtu tugevdada. Samuti saavad lapseootel naised seda treeningut teha, aga jälgida tuleb enesetunnet ja pulsisagedust!

Treenida tuleb alati enesetunde järgi ja kui sul on esinenud tervisehädasid või oled käinud mõnel operatsioonil, siis tasub alati enne treeninguga alustamist ka arstiga konsultreerida. 

Myfitnessi soprdiklubide kohta saad lisainfot siin.

Karin Karu