NAINE, KAS VAHETAD ALUSPESU piisavalt tihti?

NAINE, KAS VAHETAD ALUSPESU piisavalt tihti?

Aluspükste igapäevane vahetamine on lihtne ja tõhus viis, kuidas vältida mitmeid ebameeldivaid suguelundite probleeme.

2012. aastal läbiviidud uuringust selgus, et keskmisel naisel on 34 paari aluspükse. Hoolimata suhteliselt suurest arvust kannab nii mõnigi naine mitu päeva järjest samu aluspükse.

Kui aluspüksid on silmaga peale vaadates puhtad, ei tohiks nende paar päeva järjest kandmine kuidagi halvasti mõjuda. Kui aga teed sedasi liiga sageli, võib see lõppeda näiteks tupeseenepõletiku või mõne muu ärritusega. Nendest märkidest saad aimu, et võibolla ei vaheta sa aluspükse nii sagedasti, kui võiksid:

1. Sügelus

Kui kasutad ükskõik millist riietuseset liiga kaua, on naha esmane vastureaktsioon sügelus. Sügelus tekib sellest, et bakterid kogunevad ihule ja hakkavad seda ärritama. Asi ei ole liiga tõsine, kuid ilmselgelt ei soovi sa oma ihu katki sügada – ilmselt oleks mõistlik aluspüksid pesumasinasse pista.

2. Nahalööve

Kui sügelus muutub lööbeks, võib rääkida juba probleemist. Kui probleem jätkub, võib see põhjustada nähtavat turset või punetust – kumbagi neist ei ole meeldiv ravida. Lööve on küll ravitav, kuid probleemi annab ennetada.

3. Ebameeldiv lõhn

Ka alumine korrus vajab õhku ja mustad aluspüksid seda ei paku. Kui tunned ebameeldivat lõhna, võib see olla märk sellest, et õhk ei pääse ligi. Ka seda probleemi saab aluspükste vahetamisega lihtsalt parandada.

4. Seenpõletik

Seenele ja bakteritele meeldib niiske keskkond, nii et kõige tõenäolisemalt lõpetad tupeseenepõletikuga, kui kannad higiseid aluspükse väga pikalt. Eriti meeldivad seenele nailonist ja pitsist aluspüksid, sest need ei lase puuvillase pesu kombel õhku läbi.

5. Põiepõletik

Kui sa ei ole kunagi põiepõletikku põdenud, kuulud õnnelike naiste hulka. Kui bakterid pääsevad kuseteedesse, põhjustavad need seal valuliku, piinliku ja ebameeldiva põletiku. Samade aluspükste pidev kasutamine võib kangasse jätta ka väljaheidete baktereid, kust need liiguvad edasi tuppe.

Aluspükste igapäevane vahetamine ja nende pesemine piisavalt soojas vees (siis pesumasinas) aitab kõiki neid probleeme ära hoida, seega pea meeles oma intiimhügieeni eest ka selles vallas hoolt kanda. 

allikas: Bustle