Reklaam sulgub sekundi pärast

NAISJÕUTÕSTJAD soovitavad: jõutõstmine treenib naise keha ilusaks

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina

Jõutõstmine muutub naiste seas aina populaarsemaks ja seda põhjusega! Uurime kolmelt naisjõutõstjalt, miks nad tõstavad. Üks neist ütleb, et trenn päästis tema elu…

Karmen Kaljula: jõutõstmine treenib naise keha ilusaks ja võimsaks!

Karmen Kaljula räägib, et liitus esimest korda spordiklubiga 17-aastaselt. Tolles spordiklubis olid vaid rühmatreeningud, kuid sealt sai alguse tema armastus trennitegemise vastu. Kasvas ka soov trenni ning toitumise kohta rohkem õppida. Palju infot sai ta internetist ja sotsiaalmeediast. Lõpuks otsustas Karmen võtta treeneri, et saada tugevamaks.

Ta usub, et jõutõstmine treenib naiste keha ilusaks ja võimsaks ning jõutõstmist harrastavad naised kõikvõimalikelt erialadelt. Läbi selliste eeskujude ongi võimalik kummutada vääraid stereotüüpseid arvamusi. „Ma ei tegele jõutõstmisega selle nimel, et saada meestest tugevamaks ja olen veendunud, et ükski naine ei tee seda selle nimel! Iga inimene peaks jõusaalis olema iseenda tervise ja tulemuste pärast. Kui mõne mehe arvamus on, et „meestele ei meeldi tugevad naised” siis ütlen selle peale, et ega naistele ei meeldi nõrgad mehed ka, just vaimselt nõrgad mehed, kes tunnevad vajadust naisi niiviisi kommenteerida,” ütleb ta välja karmi tõe.

Karmen Kaljula


Oma suurimateks toetajateks peab Karmen treenerit ja elukaaslast Margust ning oma perekonda. „Lisaks on peale kasvamas uus põlvkond, kes oskavad jõutõstmist hinnata. Traditsiooniliselt jagan pärast igat võistlust oma rühma lastega võistlustulemusi,” räägib Karmen, kes töötab lasteaiaõpetajana. Ta võtab tööle kaasa oma medalid ja karikad ning räägib lastele, mis läks hästi ja mis halvasti, mida järgmine kord paremini saab teha. Ühiselt vaadatakse võistlusvideosid ning neid vaadates elavad lapsed õpetajale kaasa ja hõiskavad: „Karmen! Karmen! Karmen!“

„Vahel mõtlen oma raskematel hetkedel trennis või võistlustel nende siirale kaasaelamisele ning saan sellest jõudu juurde, ei taha neid alt vedada!” hindab ta väga oma väikseid fänne.


Karmeni tegemisi on võimalik jälgida tema Instagramis @karmen.kaljula

Elisabeth Suits: Eesti naisjõutõstjad on tugevad ning samal ajal imeilusad ja naiselikud!


Jõutõstja Elisabeth Suits rõhutab, et jõutõstmine on nii meeste kui ka naiste ala. „Jõutõstmine sobib kõigile, kes tahavad ennast füüsiliselt ja vaimselt arendada. Ei ole oluline, mis sooga on tegemist,“ räägib ta. Elisabeth ütleb naistele, kes kardavad, et jõutõstmine muudab naise keha mehelikus, et heitke pilk peale Eesti naisjõutõstjatele, kes on tugevad ning samal ajal imeilusad ja naiselikud. Lisaks on jõutõstmise vastu tekkinud üha suurem huvi. Ta rõõmustab, et nii kaua, kui tema on jõutõstmisega tegelenud, on igal võistlusel kohal mõni uus nais- ja meesjõutõstja.


Jõutõstmisel on palju atraktiivseid omadusi. Ta sõnab, et jõutõstmise üks võlu on see, et tulemused on näha nii peeglist kui ka kangi peal. „Kui näen peeglist, et mu vorm on paremaks läinud ehk olen rohkem toonuses ja lihastes, siis tõstan ka suuremaid raskuseid,“ selgitab ta.


Kuna see on individuaalala, siis täpselt nii palju, kui ise panustad, nii palju ka saad. „Tean, et kui olen palju vaeva näinud ja rasket tööd teinud, siis tulevad head tulemused. Saan 100% ainult endale loota,“ räägib ta.


Jõutõstmise juures meeldib Elisabethile ka see, et ta saab ise valida, millal trenni teha. „Mul ei ole võistkonnaga koos trenne ja ei pea selle järgi ühist aega leidma. Samuti tuleb elus ette ootamatusi, aga saan vajadusel enda päeva- või nädalakava ümber muuta ning trennid saavad ikkagi tehtud,“ ütleb ta.

Elisabeth Suits


Jõutõstmisest õpitud mõtteviisi saab üle kanda teistesse eluvaldkondadesse. Jõutõstmisega näeb, kui palju tööd teeb ja mis vilju tehtud töö annab. See on Elisabethi sõnul heaks näiteks tema teistele eesmärkidele.
Oma suurimaks toetajaks peab ta oma elukaaslast Siimu, kellega ta tänu jõutõstmisele tutvus. Tänaseks on ta temaga käed löönud ka treeneriks olemise suhtes. Elukaaslase toetus on kindlasti vajalik, sest kui eraelu ei suju, siis ei tule ka spordis häid tulemusi”, räägib ta.

Gerlyn Mäepea: võin öelda, et trenn päästis mu elu!

Jõutõstja Gerlyn Mäepea sõnab, et jõutõstmine sobib kõigile, nii naistele kui meestele. See sobib võistlushimulisele inimesele, kes tahab oma füüsilisele kehale eesmärke seada ja kellele meeldib neid täide viia. Kes soovib oma keha proovile panna ja avastada, milleks ta võimeline on. Kes tahab iseennast üllatada ja tagasi vaadates olla uhke oma saavutuste üle. Kes tahab teada ja tunnetada, mismoodi on inimene võimeline mitmekordseid enda keharaskusi tõstma.

Tema enda südames on aga spordil eriline koht, sest ta võib öelda, et trenn päästis lausa tema elu ning aitas välja rabeleda depressioonist.

Gerlyn Mäepea

Jõutõstmise juures paelub teda enim eneseteostus ja enda võimete ületamine. Numbrid, mis alguses tundusid võimatud, on läbi treeningu saanud võimalikuks. Ta rõhutab, et jõutõstmine ei ole ainult lihaste kasvatamine, see on füüsiline ja psühholoogiline protsess, kus alati ületad iseennast. Eneseületus annab enesekindlust ja uut energiat ning see omakorda paneb veel suurematest tulemustest unistama. „Hakkasin jõutõstmisega tegelema, sest see andis mu võistlushimulisele minale piisava ja kergelt jälgitava challenge´i,“ lisab Gerlyn.

Oma suurimateks toetajateks peab ta enda vanemaid. Nad küsivad alati videosid ja tahavad teada, kuidas tal läks ja millal on järgmised võistlused. „Loomulikult ka minu elukaaslane toetab mind. Ta hindab väga kõrgelt minu sportlikke tulemusi ja treenitud keha. Ja minu parim sõbranna Anna-Liisa,“ räägib ta.

Gerlyni tegemisi saab jälgida tema Instagramis @gerlynmaepea