NEED 5 HARJUMUST aitavad sul üksilduse seljatada

17 kommentaari
NEED 5 HARJUMUST aitavad sul üksilduse seljatada

Üksindus ja üksildus ei ole loomulikult üks ja seesama, kuid need kaks on teineteisega väga tihedalt seotud. Soovimatu üksindus mõjub väsitavalt, segab keskendumisvõimet ning rikub pidevalt tuju. Valitud üksinda olemine rahustab, mõjub ergutavalt loomingulisusele ning aitab vaimul taastuda.

Üksindus ja üksildus ei ole loomulikult üks ja seesama, kuid need kaks on teineteisega väga tihedalt seotud. Soovimatu üksindus mõjub väsitavalt, segab keskendumisvõimet ning rikub pidevalt tuju. Valitud üksindaolemine rahustab, mõjub ergutavalt loomingulisusele ning aitab vaimul taastuda.

Uuringud kinnitavad, et üha rohkem inimesi tunneb end üksildasena. Ainuüksi Ameerikas on end üksildasena tundvate inimeste arv viimase 30 aasta jooksul suisa kahekordistunud. Selle põhjuseks võib pidada fakti, et tänapäeval elatakse rohkem üksi. 

Iga inimese elu mõjutavad oluliselt igapäevased harjumused, mille peale me enamasti väga palju ei mõtlegi. Neid harjumusi muutes saab oma ellu kutsuda rohkem toredaid inimesi, kellega suhelda ja seeläbi üksildusest jagu saada.

Need viis harjumust on sulle sellel teekonnal suureks abiks:

Ole abivalmis

Tee vabatahtlikku tööd või võta endale lemmikloom. Teise abistamine tekitab lähedustunnet. Kui eesmärgiks võtta õnnetunne, tasub arvestada, et see on paljuski seotud just teiste aitamisega.

Suhtlemine kui eesmärk 

Alguses on see tõenäoliselt raske ja vaimselt väsitav, kuid sunni end rohkem suhtlema ja astu igal võimalusel oma mugavustsoonist välja. Harjuta end näiteks kolleegidega kohvinurgas lobisema või mine hoopis mõnda huviringi. 

Puhka end välja

Üksildustunne käib sageli kaasas uneprobleemidega. Olenemata algsest põhjusest on magamatus tõsine probleem, mis rikub inimese tuju, suurendab tõenäosust haigestuda ja ei jäta energiat hobidega tegelemiseks. 

Ole avatum 

Üksildus muudab inimese teiste suhtes veelgi kriitilisemaks. Uuringud on tõestanud, et end üksildasena tundvad inimesed ei lase potentsiaalseid uusi sõpru endale nii kergesti ligi kui need, kes end üksildasena ei tunne. Kui märkad, et su üksildus võib mõjutada uute sõprussuhete tekkimist, siis asu enda kallal tööle.

Mõtle rahulikult

Millest su üksildustunne tuleb? Kas sooviksid omale parimat sõpra või ihaldad ühtekuuluvustunnet? Ehk igatsed hoopis kohta, mis oleks sulle tuttav ja kodune, kus saaksid mõnikord käia? Tahad omale kallimat? Mõtle rahulikult, mida sa täpselt elult soovid. 

psychologytoday.com