Need 7 üllatavat harjumust pikendavad sinu eluiga

Kui sinu eesmärgiks on elada kaua ja tervena, siis siin on mõned lihtsad reeglid, mida järgida. Nagu näiteks tervislikult toitumine, suitsetamisele "EI" ütlemine ning treenimine. Peale nende elementaarsete tegevuste on aga veel mõni väike ning ootamatu harjumus, mida tasuks igapäevaselt järgida.

Kui sinu eesmärgiks on elada kaua ja tervena, siis siin on mõned lihtsad reeglid, mida järgida. Nagu näiteks tervislikult toitumine, suitsetamisele “EI” ütlemine ning treenimine. Peale nende elementaarsete tegevuste on aga veel mõni väike ning ootamatu reegel, mida tasuks igapäevaselt järgida. Siin ongi 7 harjumust, mis aitavad sul potentsiaalselt kõrge vanuseni elada.

Tööta oma eesmärkide nimel. Inimesed, kel on eesmärgid ning iha neid teostada, võivad elada kauem. Sihikindlus on üks omadus, mis aitab elukvaliteeti parandada ning seeläbi eluiga pikendada. Kuid proovi leida õige tasakaal, sest sihikindlusest võib kergesti välja kasvada ületöötamine ning stress ja need kaks asja on kindlad eluea lühendajad. Need, kes on seadnud endale reaalsed ning saavutatavad eesmärgid tunnevad, et neil on, mille nimel elada ja nende elud on üldjuhul õnnelikumad. Ja õnnelikud inimesed elavad kauem. Leia enda jaoks midagi nauditavat, mis annab su elule mõtte ning naudi selle tulemusel pikki ja õnnelikke eluaastaid.

Käi vähem duši all. Kuigi võiks arvata, et enda tihe pesemine on võrdelises seoses hea tervisega, pole see alati nii. Lastes enda nahal veidi mustaks saada, oleme avatud headele bakteritele ja see õhutab keha tootma naturaalseid õlisid. Paljud pesuvahendid, mis poodides saadaval on, pesevad nahalt maha ka kaitsvad õlid ning head bakterid ja see paneb inimkeha suurima organi – naha, kiiresti vananema. Ja nii pole keha valmis võitlema haigustega. Mis oleks lahenduseks? Proovi aegajalt end pesuvahenditega küürimise asemel niisama veega loputada – see aitab nahal kauem noorena säilida.

Korista oma kodu. Vastupidiselt sinu nahale, vajab sinu kodu regulaarset puhastamist. Esiteks, kuna on hügieeniline ja mõistlik elada puhtas kodus. Teiseks, kuna puhas ja organiseeritud kodu vähendab stressi. Ja kolmandaks, kuna kodu koristamiseks kuluv füüsiline pingutus on hea treening sinu kehale. Järgmine kord, kui sa tunned, et ei viitsi elamist koristada meenuta, et see aitab su eluiga pikendada lausa kolmel viisil.

Naera, naera südamest. Naer on sulle hea. See parandab su tuju, alandab vererõhku ja muudab sind atraktiivsemaks. Kuidas saab aga tahtlikult rohkem naerda? Ümbritse end sõpradega, eriti rõõmsameelsetega, see teeb su tuju palju paremaks. Vastupidiselt mõjub aga see, kui sa ümbritsed end negatiivsete ja kriitiliste inimestega, sest see lubab negatiivsusel su elu üle võimust võtta. Seega tasub oma sõpru hoolikalt valida.

Ära ole nõme. Just nii, sa lugesid õigesti! Hästi toimiva südametunnistusega inimestel on väiksem risk nakatuda haigustesse kui neil, kes on neurootilised, ebakindlad, närvilised ning käituvad halvasti. Ole teiste vastu kena ning proovi maailma näha positiivses valguses – nii kasvab sinu eeldatav eluiga märgatavalt.

Söö vürtsikat toitu. Vürtsikad toidud on mitmeti kasulikud- esiteks on need täis antioksüdante ning teiseks aitavad need pikendada sinu eluiga. Karri, teravad piprad, kurkum – kõigil neil on põletikuvastane toime. Ning loomulikult väiksem põletikuoht ning mürkide väljutamine on kehale hea ja see omakorda võib võita sulle nii mõnegi eluaasta juurde.

Mediteeri. Kuigi sellest on palju räägitud, on see nii oluline, et väärib kohta ka antud loetelus. Meditatsioon on võimas tegevus, mis aitab oluliselt vähendada sinu stressitaset ning tagada sulle vaimse stabiilsuse. Lisaks mediteerimise kohestele hüvedele on meditatsiooni abil võimalik pikendada ka eluiga. Mediteerimine aitab luua tervemaid rakke ning rakutasandil aitab meditatsioon aeglustada vananemisprotsessi.

Ehkki kõrge vanuseni elamiseks pole üht ja ainsat retsepti, siis tundub, et positiivne suhtumine on see, mis meile aastaid juurde võidab. Naudi oma elu, ole enda ja teiste vastu kena, söö ning treeni mõistlikult ja su elu on ilus ning tervislik kõikideks eesolevateks pikkadeks aastakümneteks.

Allikas:  care2.com