Neli olukorda, kus on lubatud olla isekas

6 kommentaari
Neli olukorda, kus on lubatud olla isekas

Isekas pole ilus olla, aga mõnikord on see möödapääsmatu ega tee sinust automaatselt egoisti.

Isekas pole ilus olla, aga mõnikord on see möödapääsmatu ega tee sinust automaatselt egoisti.

On vähemasti neli olukorda, kus on täiesti lubatud olla isekas, kui seda juhtub aeg-ajalt ja sellest ei saa harjumust, ütleb Women´s Healthile kliiniline psühholoog Elizabeth Lombardo.

Kui sa vajad abi
Kui oled alati olemas oma sõpradele, kuid kas nemad ka sinu muresid kuulavad? Igal juhul nad peaksid seda tegema.
“Ma puutun oma töös kokku paljude naistega, kes on väga ennastohverdavad. Nad kuulavad oma sõpru ja hoolitsevad nende eest, aga kui on nende kord abi ja lohutust otsida, hoiavad nad mured endale, et mitte teisi koormata,” räägib Lombardo.
Tema sõnul on oluline, et igaüks saaks vajadusel oma muresid kurta, sõprus ei tohi olla ühepoolne. Ei ole tervislik mõelda, et lasen küll ennast kogu aeg teiste muredesse uputada, aga samaga kunagi ei vasta.

Linade vahel
Kui kipud olema magamistoas see, kes arvestab eelkõige partneri vajadustega, on aeg midagi muuta. “Sa pead andma partnerile teada, mis sulle meeldib, mitte mõtlema kogu aeg vaid sellele, kuidas teisele naudingut pakkuda,” ütleb Lombardo.
Ka sina oled väärt, et magamistoas rahuldatud saada, see pole märk ülbusest ega ahnusest. Sellest, kas mõlema partneri vajadused saavad rahuldatud, sõltub suures osas suhte tulevik. 

Pärast tööpäeva
Võtame näiteks atleedid: nad rabavad treeningutel kogu hingest, aga oskavad seejärel ka korralikult puhata. Kuigi sinu treeningsaaliks on kontor, ei pruugi puhkuse osas midagi teisiti olla: kui tööpäev on läbi, on see läbi, ja sa oled auga välja teeninud oma isikliku vaba aja.
Sa ei pea olema tööandjale kogu aeg kättesaadav ega nõustuma tegema tasuta ületunde. Hinda iseennast ja oma vaba aega, ja ära ole kogu aeg nii vastutulelik!

Omaette-aeg
Me kõik tahame aeg-ajalt mitte kellegagi suhelda ja mitte midagi teha. Ja meil kõigil on selleks täielik õigus! “Elu peab olema lõbus. Seega lihtsalt niisama voodis vedelemine ja raamatu lugemine on aeg-ajalt täiesti lubatud, kui tunned, et just see on see, mida hetkel teha tahad. Selline kohatine üksinda laisklemine aitab maandada stressitaset, rahulolutunne aga suureneb,” ütleb Lombardo. See ei tähenda, et peaksid alati oma vajadused teiste omadest ettepoole seadma, kuid teinekord tuleb seda siiski teha.

 

Buduaar.ee