Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilusate juuste saladus: üks suur viga, mida paljud juustehoolduse juures teevad

Marcella
Marcella — FOTO: Galina Deinega

Ilutoodete looja Marcella Cecilia Malakauskaite jaoks pole juuksed ainult ilus kaunistus, mida kanda, vaid on väga tugevalt seotud intuitsiooniga. Juuksed on õpetanud naisele kannatlikkust, õrnust ja pühendumist. Marcella jagab soovitusi, kuidas juuste eest hoolitseda, mida juustega kindlasti mitte teha ning soovitab, kuidas lihtsal viisil ise kodus tõmmiseid teha.

Suhtumine endasse ja oma juustesse, on kõige olulisem

Marcella, kellel endal on üle meetripikkused juuksed, sõnab, et kindlasti mängivad ka geenid juuste puhul mingisugust rolli, kuid suures pildis on väga oluline suurepärane juuksehooldus ning number üks asi, mida tema alati rääkinud on, on suhtumine. Nimelt on ta märganud, et väga suurel protsendil inimestest on oma juustesse uskumatu suhtumine. „Väga tihti inimesed kiruvad enda juukseid,“ lausub ta ja lisab, et tema jaoks on kõige hullem asi see, kui naisterahvas vaatab ennast peeglist ning ütleb oma juuste kohta, et need on koledad või nagu rotisaba. Suurepärase juuksehoolduse võti on aga oma suhtumise muutmine ehk see, kuidas sa oma juustest mõtled, kuidas nendega räägid, millise mõttega neid kammid, pead pesed või vahendeid paned. „Suhtumine endasse või oma juustesse, mis on osa meist endist, on kõige olulisem. Kõik muud asjad tulevad järgi,“ rõhutab ta.

Marcella sõnab, et kui suhtumine on korras, siis tulevad ka õiged vahendid ning neid tuleks valida intuitiivselt. See, mille poole sind tõmbab, seda tasuks ka proovida. Hästi oluline on aga see, millise tunde või mõttega midagi tarbida või kasutada.

Ka kodus saab lihtsal viisil mõnusaid tõmmiseid teha

Marcella toob välja, et imeline vahend nahahoolduses on makadaamiaõli, mis imendub väga hästi ning mida naine ise näiteks ka juusteotstesse paneb.

Ta mainib, et kes ei soovi oma ihu kohe õlitama hakata, siis väga lihtsal viisil saab kodus ka ise mõnusaid tõmmiseid teha, mis lisaks ka veel kulukad ei ole. Näiteks võib osta poest või ise kasvatada rosmariini ja teha rosmariinitõmmist. „Võta kolm rosmariinioksa, pane tassi, vala 75-80 kraadist vett peale, pane tassile kaas peale, lase kogu öö tõmmata ning seejärel vala pihustiga pudelisse ümber,“ soovitab Marcella ja lisab, et lisaks sellele, et tõmmised on nahale ja juustele head, aitavad need puhastada ka aurat ja energiavälja.

„Eestis on näiteks kättesaadav piparmünt, mis on väga hea inimestele, kellel on probleeme kõõma või peanahaga ning lisaks mõjub see ka meelele värskendavalt,“ annab Marcella nõu ning soovitab teha katse. Teha endale piparmünditõmmist ning valada või pihustada seda endale kas pähe või näole. „Inimesed, kes viitsivad seda proovida, siis nad tunnevad seelle mõju,“ lausub ta ja lisab, et kõige olulisem on see, et ükskõik mida inimene ka ei teeks, kui ta tunneb ennast seda tehes hästi, siis see ongi kõige õigem. „Iga tegevus, mida teeme, kui see paneb meid ennast hästi tundma, siis see ongi võti absoluutselt kõiges!“