Reklaam sulgub sekundi pärast

JOOGAÕPETAJA Kristiina Viires: rahulolu alustalaks on hea ühendus iseendaga

FOTO

Joogaõpetaja Kristiina Viires võtab 4.-7.augustil osa Ühenduses High on Life festivalist, kus viib läbi Womb jooga ja Paarisjooga töötoad. Naine sõnab, et jooga avastas ta tänu ema raamaturiiulile, kus oli alati huvitavaid raamatuid. Saksamaal elades leidis ta kohalikust raamatupoest aga raamatu Tantrast, mis avas tema jaoks täiesti uue ukse ja oli põneva teekonna alguseks.

Põneva teekonna algus

Kristiina oli 13-aastane, kui leidis ema raamaturiiulist joogateemalise raamatu. Seda sirvides ja kõiki neid imelikke joogapoose uurides, tärkas temas esmakordne huvi jooga vastu. „Mu emal käis ka alternatiivne väljaanne, mida nõukaajal vist jagati käest kätte, ja selle viimasel lehel oli peatükk Kamasutra’st. See oli minu jaoks põnev avastus ja äratas huvi seda teemat edasi uurida,“ sõnab ta. 18-aastaselt leidis naine Saksamaal elades kohalikust raamatupoest raamatu Tantrast, mis avas tema jaoks täiesti uue ukse ja oli põneva teekonna alguseks.

Mõttekaaslaste leidmisega läks Kristiinal aga kaua aega, sest nooruses varjas ta kõigi eest oma tärkavat huvi Tantra vastu. Kristiina tundis, et ei mahu oma huvide poolest tavapäraselt heakskiidetud normidesse ja ootas õiget hetke, mil elu juhib teda Tantra õpetaja ja mõttekaaslasteni. „Jooga praktiseerimisega alustasin aastal 2007 ja sügavamalt pühendusin sellele alates 2009. Peale esimest Tantra kursust Eestis, mis toimus 2009.aastal, leidsin ka mõttekaaslased ja edasi läks kõik juba hoogsalt. 2010 sõitsin kuuks ajaks Taisse rahvusvahelisse jooga ja Tantra kooli ja sealt algas täiesti uus ajajärk mu elus,“ räägib ta.

Kristiina sõnab, et joogat praktiseeriti Eestis juba palju varem, kui tema huvi selle vastu tärkas ja see on olnud sujuvaks kasvuks. „Tundub, et jooga on liikunud algsest alternatiivsest kogukonnast välja massidesse ja on tore, et huvi ning teadlikkus jooga imelise mõju osas pidevalt kasvab. Eesti väiksust arvestades, on meil väga palju joogaõpetajaid ja joogahuvilisi,“ leiab ta.

Joogaõpetaja mäletab väga hästi, kui Tantra Eestis populaarseks muutus – see oli põnev aeg.  Aastaid tagasi oli kindlasti vähem teadlikkust selles osas, mida Tantra tegelikult tähendab. „Tantra nime all pakuti igasugu koolitusi. Tundub, et aastate jooksul on inimeste teadlikkus kasvanud ja otsitakse rohkem kvaliteeti ning sügavust. Minu rahvusvahelised sõbrad kutsuvad Tallinnat tihti „Tantra Capital of Europe.“

Kõige suuremaks mõjutajaks pidev soov ja sisemine tung areneda

Kristiina räägib, et teda on kõige rohkem mõjutanud erinevad elukogemused ja tema igapäevane praktika. Tema arusaamu joogast ja Tantrast on aga palju mõjutanud Agama Yoga kool Tais, mille õpilane ja õpetaja ta aastatel 2010-2018 oli. Sealt saadud õpetused mängisid suurt rolli Kristiina arusaamade kujunemisel. „Tegemist oli väga sügava ja põhjaliku õppega. Lisaks olen aastate jooksul õppinud mitmete imeliste õpetajate käe all, kes oma unikaalsuses mind inspireerinud on. Kõige suuremaks mõjutajaks mu elus on kindlasti olnud mu pidev soov ja sisemine tung areneda, elada väeka ja julge naisena, kes on sügavas ühenduses iseendaga. See sisemine tung motiveerib mind igal hommikul joogamatile astuma ja praktiseerima seda, mis mulle oluline on.“

Womb jooga – sügavalt tervendav naiselik praktika

Lisaks Hatha joogale, annab Kristiina ka Womb jooga tunde, mille naistepraktikate eesmärgiks on tõsta teadlikkust teemadel, mis puudutavad naise keha ja tervist. „Womb jooga tundides me räägime otse ja ausalt sellest, millest me emad meile alati otse ei rääkinud: menstruatsioonitsüklist, seksuaalsusest, menopausiga seotud teemadest jne. Womb jooga tervendavad praktikad aitavad naisel luua ühenduse oma sisemise rütmiga, tarkusega ja intuitiivse teadmisega, avades sügavatele taipamistele ning aidates paremini mõista erinevaid eluperioode, mida naistena kogeme,“ selgitab joogaõpetaja.

Lõpetuseks sõnab Kristiina, et tema jaoks on rahulolu alustaladeks hea ühendus iseendaga, oma kehaga, oma seksuaalsuse, emotsioonide ja oma sisemise tõega. „Puhkus ja aeg iseendale on olulised. Ja loomulikult armastus. Armastus paneb särama.“

Kristiina sõnul on need põhilised vead, mida naised oma seksuaalsusega teevad:

  • Ei kuula ennast piisavalt ja ütlevad tihti JAH, kui tegelikult keha ütleb EI.
  • Panevad kogu vastutuse seksuaalsete naudingute eest partnerile.
  • Ei räägi ausalt, mida nad tegelikult igatsevad kogeda ja suruvad oma soovid alla.