Reklaam sulgub sekundi pärast

KOGEMUSLUGU! Helen Kaljusaar hingamisteraapiast: see avas mu elus uue teekonna

Helen Kaljusaar
Helen Kaljusaar — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Hingamisteraapia on tehnika, mis vabastab kehast pingeid ning pakub leevendust stressi ja ärevuse korral. Ka aitab see leida sisemist tasakaalu ning õpetab oma tunnetega toime tulema. Helen Kaljusaar käis esimest korda hingamisteraapias Rikardia biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktiku Helen Haava juures eelmise aasta jaanuaris ning tõdeb, et tal puudusid igasugused ootused. Pärast hingamisteraapias käimist toimus naises aga suurem avanemine.

Esimene suurem avanemine toimus juba esimeses hingamisteraapias

Helen nendib, et hingama sattus ta pooljuhuslikult ning seansile minnes oli ta elevil ja uudishimulik selle suhtes, mida täpsemalt hingamisteraapia endast kujutab. Ta lausub, et umbes poole seansi ajal hakkas ta tundma kätes, jalgades ning kehas erinevaid surinaid ja liikumisi. Kõige lõpuks oli tal lausa tunne, nagu hõljuks mati kohal. „See oli uskumatu kogemus. Peamine väärtus oli aga minu jaoks see, et olen umbes 15 aastat hoidnud emotsioone väga enda sees. Olen alati naeratuse näole mananud, olnud positiivne ja teotahteline. Tegelikult aga pole ma lubanud endal tunda kõiki teisi emotsioone. Hingamisteraapia ajal tuli see kõik järsku üles ja need emotsioonid väljusid veel ka sama päeva õhtul ja järgmisel päeval,“ selgitab ta ja lisab, et tunneb, et just sealt algaski tema esimene suurem avanemine, kust alates hakkas tooma tähelepanu emotsioonidele ning lubama endal neid tunda.

„Varem ma isegi ei mõistnud või tunnistanud endale, et tegelikult endas midagi üldse alla surun. Mulle tundus, et see ongi normaalne, et mul on alati hea olla ja naeratus näol,“ leiab ta.

Hingamisteraapia avas elus uue teekonna

Helen toob välja, et hingamisteraapias käimine avas tema jaoks elus justkui uue teekonna. Näiteks sai sealt alguse huvi enesearengu vastu. Umbes kaks kuud pärast hingamises käimist hakkas naine tundma huvi jooga ja mediteerimise vastu, hakkas lugema raamatuid, kuulama podcaste ning katsetama erinevaid praktikaid. „Sellel hetkel teadsin, et olen neid emotsioone alla surunud, aga ma ei saanud otseselt aru, et midagi suuremat oleks veel käimas. See tundus mulle lihtsalt väga põnev. Proovisin mõningaid praktikaid veel.“

Näiteks käis Helen energia- ja kraniosakraalteraapias ning katsetas ka coach`ingut. „Aga see katsetamine on tulnud sellest, et mul on olnud põnev seda teha ja see on minu jaoks lõbus. Iga kord tuleb minu jaoks välja uus infokilluke, mis on väga tore,“ tõdeb ta ja lisab, et umbes pool aastat tagasi avastas ta, et põhjus, miks ta nii suurt huvi erinevate praktikate vastu on tundnud, peitub selles, et ta pidi sisimas teadma, et nende kaudu on tal võimalik ka füüsilist tervist puudutavates teemades lahendust leida.

Kas kõik saab tõesti olla nii lihtne?

„Avastasin, et mul oli tegelikult olnud ka suur ärevus, mida olin samamoodi alla surunud. Sellest sain ma lahti. Teiseks oli mu peamine probleem seotud nahaga. Mul oli näos atoopiline dermatiit, mis tähendab seda, et näos olid mul suured punased laigud, mis ketendasid ja tulitasid. Nahk oli nii kuiv, et see veritses ja olin proovinud 10 aastat sellele lahendust leida,“ räägib ta.

Helen sõnab, et oli käinud erinevate arstide, pere- ja nahaarstide juures, proovinud igasuguseid salve, kreeme ning mitte midagi polnud teda aidanud. Esimene hüpe tuli tema jaoks juba peale kolmandat hingamisteraapia seanssi. „Käisin ka kaks korda energiateraapias ja siis avastasin, et mu nahk on korras. See on täiesti uskumatu. Arvan, et üks kõige suuremaid asju, mis tegelikult on juhtunud, on olnud see, et olen enda uskumusi korrigeerinud. Arvasin, et selleks, et mingi probleem saaks laheneda, peab käima paljude erinevate arstide juures või leidma mingisuguse väga kange kreemi kuskilt. Et see ei saa olla nii lihtne,“ selgitab ta ja lisab, et iga kord kui ta sedasi tundma hakkas, et see pole võimalik ja kõik ei saa olla nii lihtne, siis pööras ta selle enda jaoks ümber. „Arvan, et ka see andis tõuke ja selle jõu kaasa, et see kõik saaks nii kiiresti ja lihtsalt toimida,“ leiab ta.

Helen tõdeb, et kui varem oli temas nii-öelda toksiline positiivsus, siis tänaseks on see asendunud eheda rõõmuga, mida ta tunneb. Kogu see tunne ja naeratamine on tema jaoks hoopis teise tundega, kui see oli varem. „Üks hingamisseanss pani sellele kõigele aluse ja nüüd selle aasta jooksul on mu elus toimunud suured muutused.“

VIDEO: