Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Heaolutreener Kristi Jõeorg: seni, kuni sa enda vajadusi ei väljenda, ei saa neid keegi ka täita

Kristi Jõeorg
Kristi Jõeorg — FOTO: GoodNews, Karen Härms

Psühholoogiline nõustamine aitab tulla toime igapäevaste raskuste ning väljakutsetega. Heaolutreener ja koolitaja Kristi Jõeorg selgitab, et psühholoogilises nõustamises vaadatakse otsa sellele, kust sa tulnud oled, millised on olnud sinu kogemused, mida oled oodanud ja enda ümber vajanud, aga pole võib-olla saanud ning pole osanud ka küsida.

Mis on need asjad, mis on sinu jaoks tegelikult olulised?

Kristi toob välja, et samuti võetakse psühholoogilises nõustamises ette teema, mis on need asjad, mis on sinu jaoks tegelikult olulised, aga mitte keegi teine pole osanud seda sulle välja tuua, sest sa ise pole osanud seda küsida.

Kristi mäletab, et senimaani, kuni tema ise ei väljendanud enda vajadusi ja ootusi, ei saanud neid mitte keegi ka täita. „Meil on väga oluline jõuda iseendas läbi psühholoogilise nõustamise sellesse kohta, et tekib ühenduse tunne iseendaga. Tekib tunne, et ma julgen ja tahan enda vajadusi ja ootusi väljendada. Ma saan aru, mida ma tahan, kuidas ma tahan ja võib-olla ka kellega koos ma tahan neid asju, tegevusi või elu jagada,“ sõnab ta.

Kuidas võiks edasi minna, et sinu elus oleks rohkem rahulolu?

Heaolutreener selgitab, et kui inimesel on toimunud taipamine, et on justkui tekkinud mingisugune ring, millest enam ei saa välja ja elu ei paku rahulolu sellisel kujul nagu sa tahaksid seda tunda, siis ongi õige aeg tulla psühholoogilisele nõustamisele, et vaadata üle erinevad mustrid, seosed ja selle teekonna, mis on sind täna siia toonud.

„Ka mõtestame, kuidas võiks sellelt teekonnalt edasi minna selles suunas, et sinu ellu tuleks rohkem rahulolu ja heaolutunnet,“ selgitab Kristi.

3 kõlama jäänud mõtet Kristi Jõeorult:

  • Psühholoogilises nõustamises vaadatakse otsa sellele, kust sa tulnud oled, millised on olnud sinu kogemused, mida oled oodanud ja enda ümber vajanud, aga pole võib-olla saanud ning pole osanud ka küsida
  • On väga oluline jõuda iseendas läbi psühholoogilise nõustamise sellesse kohta, et tekib ühenduse tunne iseendaga. Tekib tunne, et ma julgen ja tahan enda vajadusi ja ootusi väljendada.
  • Kui inimesel on toimunud taipamine, et on justkui tekkinud mingisugune ring, millest enam ei saa välja ja elu ei paku rahulolu sellisel kujul nagu sa tahaksid seda tunda, siis ongi õige aeg tulla psühholoogilisele nõustamisele.

VIDEO: