Reklaam sulgub sekundi pärast

KOGEMUS: Huawei Watch Fit 3 – arvatust lihtsam ja mugavam

huawei
Huawei Watch Fit 3 — FOTO: Huawei

Sain Huawei uue Watch Fit 3  proovimiseks viieks päevaks.  Alustuseks kohe lühikokkuvõte – üllatasid nii kella stiil kui ka funktsionaalsus. Õigemini üllatas funktsionaalsuste  mitmekesisus ja kasutamise lihtsus, seda kõike minu jaoks, kes ma ju IT-spets ja tehnikaajakirjanik pole. Ongi ehk hea, kui jagan korraks teiega oma muljeid kui kaasaegse elustiiliga inimene, moe-, stiili-, spordi- ja tervisehuviline, samas mitte tehnikaguru.

Olen alati armastanud põnevaid, kvaliteetseid ja stiilseid aksessuaare, mis lisavad igapäevaelule sära ja mugavust. Kui uues kellas on üks neist kahest, kas sära või mugavus, on hea. Kui aga mõlemad on samas kellas korraga, on veel parem. Kes ei tahaks, et tal oleks stiilselt äge ja sealjuures ülikasulik aksessuaar ja kes keelduks esemetest, mis ta elu mugavamaks teeksid? Igatahes mitte mina. Seetõttu oli  rõõm, et  Huawei Watch Fit 3  on pärast katsetamist nende asjade nimistus, mille puhul ma ei kõhkleks sekunditki, kas seda kanda. Või isegi kinkida. Näiteks mõnele koolilõpetajale – hinnatase minu teada seda täiesti ka võimaldaks. Ilus on, mugav on, palju asju teeb lihtsamaks.

Kõigi funktsioonidega ma ilmselgelt  tutvuda ei jõudnudki. Näiteks spordialadest katsetasin vaid jooga, jooksmise ja kiirkõnni režiime, aga põhjust arvata, et teised kuidagi kehvemini toimiksid, pole. Nendes tegevustes sain kellalt kõik, mida tahtsin. Nagu oodatud – pulsist alates ja kalorikuluga lõpetades. Aga erinevaid spordialasid pakub kell 100! Mida  kohe kasutama hakkasin, olid märguanded, millega kell mind iga 50 minuti tagant püsti ajas ja 10 minutit liigutada soovitas. Kas polegi regulaarne aktiivsus mitte olulisem, kui see, et pärast 8-tunnilist istumist õhtul hoogtööna 10 000 sammu ära teha?

huawei
Huawei Watch Fit 3 — FOTO: Huawei
huawei
Huawei Watch Fit 3 — FOTO: Huawei

Proovisin ära ka TruSleepTM 4.0 ja TruSeenTM 5.5 funktsioonid. Neid lahti kirjutada kipuks liiga pikakas, aga pakutakse  uneseiret ja võimaldatakse elutähtsate näitajate jälgimist. Rõõm oli tõdeda, et mul ei ole uneapnoed. Ka seda suudaks kell tuvastada. Tervisenäitajad, spordifunktsioonid, kontakt maailmaga, personaliseerimine –  olemas. Pean ka ütlema, et see pole veel piir. On ju ka toitumine oluline! Siin tuleb appi rakendus Stay Fit. Sisestad mõned parameetrid, näiteks pikkuse ja kaalu. Tulemuseks saadki Maailma terviseorganisatsiooniga (WHO) kooskõlastatud asjalikke nõuanded, kuidas oma keha liigutamise ja toitumisega sel päeval kohelda. Hästi äge tundus see, et päevase toidumenüü sai äpist lisada. Vähemalt enesetunne ütles, et see aitas  mul oma sisse-välja kaloribalanssi paremini kontrollida. Otsest mõju kaalule muidugi nii kiiresti registreerida ei suutnud. Mõnusal kombel on see sisestatavate toitude nimekiri ka pidevas muutumises ja kasvab kiiresti. Mul küll ei olnud nende päevade jooksul vist ühtki ampsu, mille kalorsust  poleks suutnud äpi kaudu tuvastada.

Muide, naistele –  Watch Fit3 aitab ka oma tsükleid kenasti jälgida. Võib-olla ongi see üks põhjus, miks pähe turgatas, et kui just täna ka ise ei vaja, siis ehk kingiks oma nooremale õele kooli lõpu puhul? Elu on ju noortel küllalt kirev, stressi palju, segadust ja pingeid. Oleks  üks asi, mis aitaks väga olulisi funktsioone kontrolli all hoida. Stressitaset ka, näiteks. Muide –  tervise ja stressi jälgimise lihtsuse põhjusel mõtlen selle kella kontekstis ka oma emale ja tema tähtpäevadele. Neid võimalusi ja indikaatoreid on selle Huawei kellaga lihtsalt tohutult palju. Kui ka alguses kulub pool tundi, et kella küljel oleva nupu käsitsemine selgeks saada, siis edasi on päriselt imelihtne. Või ütleme nii, et segadusse ja ummikusse ei ole  kella võimalik minu kogemuse järgi ajada ka kogemata midagi valesti vajutades. Hindan väga oluliseks, et  igapäevased tehnikavidinad oleksidki töökindlad, mida paari väära liigutuse järel ei peaks mõne IT-nutinupumehe kätte seadistamiseks viima, et seda jälle kasutada saaks.

huawei
Huawei Watch Fit 3 — FOTO: Huawei

Vaatame  välimust ka. Ausalt öeldes eeldasin, et Huawei Watch Fit 3 „nägu” on ümar. Ei ole, on kandiline. Korraks käis peast läbi, et ümar oleks kenam, aga juba teisel-kolmandal pilgul mõtlesin ümber. Esmalt seepärast, et see istus randmele nagu valatud. Probleemi, et kas näib liiga suur või liiga väike või näiteks liiga mehelik või naiselik, ei olnud. Kodus käepärast oleva meesterahva peal sai ka kella proovitud ja pean tõdema, et sama äge oli nii minu kui ka tema randmel. Kusjuures näis, et vaadatavus on ka kandilisel parem. Võrdluses oma varasemate kelladega, mis kõik on olnud ümara korpusega, oli näiteks jooksu ajal kandiliselt ekraanilt andmeid parem vaadata. Kuidagi lihtsam on silmaga haarata, mida ekraanil kuvatakse. No ja see ekraan on ju AMOLED. Ei pane täbarasse olukorda ei lauspäikese käes ega hämaramas. Ekraan 1,82 tolli, mis on ikka väga mõnusalt suur. Segavaid servi on näha ülimalt minimaalselt, mis ei tee paha. Selgem pilt ja suuruse kohta maksimaalne ekraan. Ekraan moodustab 77,4% korpusest. Saabunud sõnumeid oli muide kohe eriti mugav vaadata.

Õhuke on kell kindlasti, eriti arvestades, mis andmemahtu ja võimalusi see endas sisaldab. Mõõtma ise ei hakanud, aga paberid ütlesid, et paksust on üks millimeeter vähem kui sentimeeter. Kiidan ka kergust. Ma pole muidu eriline kellaga magaja, aga see ei seganud üldse. Asi on muidugi ilmselt ka rihmas, mis ei pannud kätt higistama ega kippunud lahti tulema ega sisse soonima.  Ühesõnaga – mugav.

Taustapilte on ekraanile valida nii palju, et mina neid kokku lugeda ei suutnud. 300 000 kanti, kui ei eksi. Kui mul see kell  juba oleks, siis ilmselt kasutaksin võimalust panna ekraani taustaks sellele üldse enda tehtud foto. Läbi äpi saab seda teha, imelihtne on ja mul poleks midagi selle vastu, kui Huawei Watch Fit 3 ekraanilt vaataks vastu näiteks mõni mälestusväärne päev või, miks mitte, kasvõi hea sõber Miisu.

Kokkuvõttes välimusest. Meeldis väga võimalus valida erinevate värvitoonide vahel ning kohandada numbrilaud vastavalt oma maitsele ja stiilile. Katsetasin seda nii tööl, trennis kui ka näiteks pidulikuma riietuse juurde firmapeol. Pole probleemi, sobis kenasti ka sellise käe randmele, milles on  sõrmuseid. Kas ma just maani õhtukleidi ja rohkete briljantide juurde presidendi vastuvõtul seda kannaksin, ei tea, aga seal ma tõenäoluselt ei kannaks ju ka ühtki teist spordikella ega aktiivsusmonitori! Kui üldse, siis kaaluksin just seda Huawei Watch Fit 3.

Akumure võib kohe ära unustada, minul sai viie päevaga otsa vaid umbes pool akust ja ma kandsin kella ju 24/7. Pole põhjust kahelda, et aku kestab 10 päeva. Ühildub kell nii Androidi kui ka iOS-ga, mis mõlemad said ka järele proovitud ja toimisid veatult.

Päris kahju oli kella pärast katsetamist tagasi anda. Lohutasin end teadmisega, et õnneks  on Huawei Watch Fit 3 hankimiseks leiutatud ostukohad - poed. Tasub kaalumist. Luban teile, et hinnaklass on meeldiv üllatus, aga jätan sellle avastamisrõõmu teile Eks ole näha, mis mu ema, õe või elukaaslase kingikotis või mu enda randmel mõne aja pärast on!