Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Heaolutreener: teekonda heaoluni saab kiirendada läbi nende kolme sammu

Kristi Jõeorg
Kristi Jõeorg — FOTO: GoodNews, Karen Härms

Heaolutreener ja koolitaja Kristi Jõeorg nendib et kui jõudis taipamisele, et tema sees pole heaolu tunnet, siis sai ta aru, et on jätnud enda vajadused ja ootused ehk selle, mida ta tegelikult teha tahaks ja kuidas teha tahaks, kõrvale. Ta oli ära unustanud iseenda ja iseenda heaolu. „Hakkasin märkama seda sellises konkreetses ajahetkes... Kui tundsin, et minus kerkib esile rahulolematus, siis mõtlesin, mida saaksin teha või öelda, et minus saaks taas rahulolu kasvada.“

Läbi diskussiooni saab kasvada ka sisemine heaolu

Ta toob näitena välja, et olles koos elukaaslasega kodus ning tundes enda sees rahulolematust või tunnet, et sul ei ole enda sees heaolu tunnet, siis tuleks viimasele öelda, kas tal oleks hetk aega sind kuulata. „Öelda, et soovin sinuga jagada seda, et näiteks see vestlus, mis meil oli, oli minu jaoks väga raske ja keeruline sellepärast, et tundsin seal võib-olla näiteks ennast ebapiisavalt. Nüüd kui julgesin talle selle välja öelda, siis küsin tema käest ka selle maagilise küsimuse ehk kuidas see praegu sulle tundus. Ja tema saab enda poole mulle avada,“ selgitab Kristi ja lisab, et sedasi tehes saavad tulla mõlemad sellele heale mõistmise kohale ja läbi selle diskussiooni saab kasvada tegelikult ka sisemine heaolu.

Kristi selgitab, et teekonda heaoluni saab kiirendada läbi kolme põhisammu:

Avastamine ja vaatamine

Kristi soovitab mõelda sellele, et mis sind täna mõjutab. Mille külge oled emotsionaalselt nii kõvasti kinni seotud, et lahti laskmine on keeruline ja hirmutav?

Taipamine ja ümberkujundamine

Heaolu treener tõdeb, et iga inimene leiab enda jaoks sobivad viisid, kuidas enda jaoks parimal viisil vajalike taipamisteni jõuda. Mõned coaching’u vormid keskenduvad ainult käitumisele. Mõnede õpetuste järgi piisab muutuste tekitamiseks probleemi verbaliseerimisest. On isegi selliseid, mille arvates pole algpõhjus sugugi oluline. Kristi arvates on mõistmine uskumuste ja käitumise muutmise võimsaim mootor. “Kuid tõeline mõistmine tuleb alles siis, kui süveneme teadlikest mõtetest kaugemale.”

Tegutsemine ja muutus

Kristi toob välja, et teadvustatud uskumused peaks ümber kujundama ümber nii, et need teeniksid sinu soovitud muutusi ja eesmärke. Et sul oleks võimalik kerguse ja rõõmuga saavutada kõike, mida tegelikult soovid. “Kui alateadlikke uskumusi õnnestub muuta, võid oodata kiireid, jõulisi ja elumuutvaid muutusi ka oma elus. Imelised üllatused, rohkem raha, õiged koostööpartnerid, vooseisundis töötamine ja loomine, uued inimesed, paranenud suhted.”

VIDEO: