Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Kuidas valida sobivat teraapiat või praktikat? 

Britta Burket ja Helen Haava
Britta Burket ja Helen Haava — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Rikardia biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik Helen Haava tõdeb, et sobivat praktikat valides on kõige olulisem kuulata enda sisetunnet, vaadata, mis sobib ja lasta lahti kõikidest ootustest, lubada endal lihtsalt kogeda. „Muutused ei teki üldiselt üleöö. Võib-olla üks kahetunnine seanss ei lahenda ära kõiki su muresid, aga aitab sind sinu teel sammukese edasi. Mis elu meil muud ongi, kui üks teekond,“ leiab ta. Millest siis teraapiat või praktikat valides lähtuda?

Elumuutev kogemus reikiga

Näiteks pakub Rikardia reikit, millega on Helenil endal elumuutvad kogemused. Nimelt öeldi naisele 31. rasedusnädalal, et tema laps ei kasva nii nagu peaks ja neile anti kaks nädalat aega, et midagi teha – 33. nädalal oleks pidanud raseduse seetõttu juba esile kutsuma. Kuna Helen oli reikit ise õppinud, tegi ta koos elukaaslasega läbi reiki kuuri. Kaks nädalat hiljem läksid nad arstide juurde tagasi ning viimased imestasid, mida paar vahepeal teinud on – laps kasvab normaalselt. “Olen reikist väga palju abi saanud ning mul on sama lapsega veel teinegi vau-kogemus,” sõnab ta.

Kraniosakraalteraapia aitab maandada stressi

Lisaks on platvormil olemas kraniosakraalteraapia, mis coach ja mentor Britta Burketi sõnul on õrn viis, kuidas ennast toetada, kuidas stressi maandada ning mis on väga hea ja tervendav praktika. „See on ehk sobilik nendele inimestele, kes ei tahagi midagi väga aktiivset, vaid tahavad ennast pigem leebelt toetada,“ selgitab ta.

Access Bars tegeleb inimeste peapunktidega

Access Bars, mis tegeleb inimeste peapunktidega, on rahustav, stressimaandav ja toetav praktika. „Siis on meil olemas veel hüpnoteraapia, mis aitab kindlasti, kui sul on sõltuvuste või mingisuguste enda väga jäikade hoiakutega vaja ennast nendest vabastada. Ka on meil Chi Nei Tsang kõhuteraapia ja sõltuvusnõustamine - need aitavad samuti selliste probleemid puhul,“ räägib Britta.

Suhted lähedastega on kas kõige rõõmsamad või kõige valulikumad

Veel on Rikardias pereteraapia, mis on mõeldud paremaks peredünaamikaks. „Suhted lähedastega on meie jaoks kas kõige rõõmsamad või kõige valulikumad. Pereteraapia aitab üksteist paremini mõista ja toetada,“ räägib Britta.

Kogemusnõustajad on toeks iseenda looga

Samuti pakub Rikardia kogemusnõustamist. Kogemusnõustajad saavad olla abiks ning toeks oma looga. Seda eriti siis, kui sul on sama probleem, mis neilgi. “Meile tundub alati, et oleme oma murega üksinda. Aga kui su kõrval on kogemusnõustaja, kes on sarnase teekonna läbi käinud ja sellest välja tulnud, siis temast on suur tugi sulle selle probleemi lahendamise juures,” lausub Britta.

VIDEO: