Reklaam sulgub sekundi pärast

Diivanid – kõik alates sellest kuidas valida kuni puhastuseni välja

Sisuturundus

diivanid
Pexels.com

Diivan on elutoa keskseks mööbli esemeks ja üheks mõnusamaks paigaks sinu kodus. Räägime lähemalt, kuidas leida enda koju ideaalne diivan, mis sobib interjööri, ja kuidas selle eest hoolitseda nii, et see püsiks paljusid aastaid

Mille poolest erinevad diivanid?

Diivanite valik võib võtta silme eest kirjuks. Need ei erine mitte ainult kanga- või värvivaliku, vaid ka kuju, funktsionaalsuse ja paljude teiste näitajate poolest. Kui sina oled omale diivanit otsimas, siis järgmised soovitused võivad aitavad leida just selle õige oma koju.

  1. Millisesse tuppa on diivan mõeldud ja mis on selle funktsioon?

Selleks, et suurest diivanite valikust leida see õige, tuleb alustada sellest, et mõista, mille jaoks seda otsid. Diivanid ei ole mõeldud vaid elutuppa, vaid need võivad olla vajalikud külalistetoas või -korteris lisamagamiskoha juurde tekitamiseks. Seega, kui sinu jaoks on oluline, et diivanit saaks lahti teha ja selle muuta magamiskohaks, tuleks valida lahtikäiv diivan ehk teisisõnu diivanvoodi. Kui sinu jaoks pole see oluline ja otsid mugavat istumiskohta elutuppa, ei pea diivan lahti käima ja sa saad valida midagi muud meelepärast.

  1. Kui suur peaks diivan olema?

Diivani suuruse valimisel lähtu sellest, kui palju inimesi peaks sellele mahutama ning millised on ruumi võimalused. Kui sinu peres on neli liiget, siis elutoa diivan peaks mahutama vähemalt nelja inimest. Selle tagamiseks on kaks varianti, kas osta suur diivan, näiteks mõni nurgadiivan või valida mitu väiksemat diivanit. Valides viimase variandid, siis tea, et kõik diivanid ei pea olema sama suured, vaid sa võid kombineerida omavahel suuremat ja väiksemat diivanit, mis pakuvad kokku piisaval hulgal istumiskohtasid. 

Teiseks arvesta ruumi suurusega. Juhul, kui sul on väike elutuba ja suur pere, tuleb leida nutika ja kerge disainiga diivan, mis ei muuda ruumi liiga väikeseks ja ei jäta diivanist liiga suurt muljet. Piiratud ruumiga elutubadesse sobivad sellised diivanid, millel on õhukesed käepidemed ja mille alumine osa on nii öelda tühi. Need väikesed detailid muudavad diivani õhuliseks ja sobivaks väikesesse ruumi. Mõnes sellises toast töötab hästi ka nurgadiivan ja mõne väiksema diivani ja tugitoolide kombinatsioon.

  1. Millest võiks diivan olla valmistatud ja kuidas seda puhastada?

Kõige populaarsemaks diivani materjaliks on tekstiilkangas, aga see võib olla valmistatud ka naturaalsest- või kunstnahast. Diivani materjalist sõltub see, kui vastupidav on diivanikate ja kuidas seda saab puhastada. Naturaalsest- ja kunstnahast diivanid on üldiselt kergelt puhastatavad ja enamik mustust saab eemaldada niiske lapiga. Aeg-ajalt tuleb diivanikatet vahatada, et vältida pragunemist. 

Märksa raskem on puhastada kangast, aga see pole teps mitte võimatu. Heaks abiliseks on siinkohal ka igasugused kaitsevahendid, mida saab kangale kanda ja mis takistavad plekkide imendumist sügavamatesse kiududesse. Kiudude tihedusest omakorda sõltub see kui loomakindla kangaga on tegemist. Siis, kui kodus on koer või kass, võiks diivanikate olla võimalikult tugevast kangast, et lemmikloomad ei saaks sealt kangakiude välja kraapida.

  1. Millist värvi diivan valida?

Tänu rohkele diivanite valikule, on diivaneid saadaval ka paljudes erinevates värvides ja disainides. See tähendab seda, et alati leiab midagi igale maitsele, kui vaid tead, mida tahad. Kui see pole aga kindel, võib sobiva värvi valimine olla väga keeruline. Sel juhul soovitame valida midagi ajatut nagu beežis, helepruunis, tumesinises või hallis värvitoonis. Neid toone on kerge kombineerida teiste värvidega ja panna hästi sobituma igasse interjööri.

Ükskõik, kas sinu sooviks on kahe- või kolmekohaline diivan või diivanvoodi, Kaup24 ja Hansapost pakuvad laia diivanite valikut, et saaksid sisustada täpselt sellise kodu nagu sa soovid.