Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Miks on koostöö oluline? Koostöö puhul tehakse tööd ühise eesmärgi nimel

Britta Burket ja Helen Haava
Britta Burket ja Helen Haava — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Koostöö on palju enamat kui pelgalt koos töötamine. Koostöö puhul on oluline, et pooled suhtuksid teineteisesse mõistvalt ning omavahel saadaks ausalt ning avameelselt rääkida. Koostöö puhul tuleks silmas pidada ning aru saada sellest, et tööd tehakse ühise eesmärgi nimel. Rikardia biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik Helen Haava ning coach ja mentor Britta Burket toovad välja, et Rikardias olevad praktikud ning kogukond on väga oluliseks koostöövormiks, sest omavahel jagatakse kogemusi, toetatakse ja koolitatakse üksteist, õpitakse teineteise praktikaid ka päriselt tundma ning kogetakse läbi seansside vahetamise.

Ühisel koostööl on oluline võlu

Britta nendib, et neile on Heleniga väga oluline, et praktikud oleksid  läbi virtuaalaktsiate jagamise partneriteks ja ettevõtte osanikeks. See tähendab seda, et Britta ja Helen annavad ka päriselt osa ettevõttest neile praktikutele, kes nendega sellel teekonnal koos kõnnivad.

“See on olnud meie jaoks väga oluline algusest peale - luua Rikardiat päriselt koos ja ollagi kõik selle osanikud. Koostööl on ka see võlu, et kui näen, et inimesel oleks abi mõnest teisest praktikast, siis on mul olemas konkreetsed inimesed, keda soovitada või öelda, et avades Rikardia platvormi saab endale otsida sobiva praktiku. See on minu jaoks väga suureks väärtuseks,” lausub Helen ja lisab, et unistab sellest, et ka koostöö arstidega saaks ühel hetkel olema suurem ja aktiivsem, sest oma tööd tehes näevad nad, kui palju erinevad praktikad inimesi aitavad. “Kui tavameditsiin ja komplementaarne meditsiin kokku panna, siis näen, et see on palju tõhusam kui praegune lähenemine,“ leiab ta.

Ka Britta nõustub ning toob välja, et ühiseks eesmärgiks on ju tervemad inimesed – see, et inimesed tunneksid ennast oma kehas paremini ja funktsioneeriksid paremini. “Usun, et selles mõttes peaks sellist ühist koostöö osa olema.”

See, kui hästi suudad teha koostööd, võib selguda ootamatul viisil

Britta ja Helen meenutavad lugu, kuidas nemad ise esimest korda avastasid, kui hästi nende koostöö sujub. Naised on olnud tuttavad 20 aastat ning mõned aastad tagasi suundusid nad üheskoos Indiasse joogaretriidile. Neil oli kõik ette valmistatud ja ühel hetkel küsis Britta Heleni käest, et kas Indiasse on viisat ka vaja. Helen ja tema abikaasa arvasid, et ilmselt ei ole vaja ja saab piirilt ka ning Helen lootis sellele, et Britta oma korralikkuses uurib selle kindlasti ise välja. Kui naised aga Dubai lennujaamas check-in`i tegid, küsiti neilt viisat, mida neil polnud. 

Kuna India viisa taotlemine oleks võtnud aega 3-5 päeva ning Dubaisse nad ootama jääda ei tahtnud, oli vaja uut plaani. Esimesest ehmatusest üle saanud, leidis Britta lennu Sri Lankale. Samal ajal võttis Helen lahti lehe BookYogaRetreats, pani sõrme peale esimesele kohale ning sellest sai parim reis. Helen sõnab, et ta pole ilmselt kunagi nii palju enda üle naernud, kui siis.

“Kaks planeerivat inimest lähevad ilma perekonnata reisile… Ikka juhtub. Aga sellest tuli elu parim reis. Ja tegelikult ei pea asju planeerima kaks kuud, võib ka pooleteise tunniga kõik tehtud saada,” nendib Britta.

Selle apsaka käigus avastasid aga naised, kui hästi nad tegelikult suudavad koostööd teha ning kui kiiresti ja loomulikult see neil välja tuleb. Kõik siin elus juhtub alati põhjusega. “Nii et koostööle,” tõmbab Britta otsa koostöö kohta kokku.

VIDEO: