Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Tiit Trofimov: aitamine peab tulema puhtast kohast ja tundena, et päriselt tahad aidata

Tiit Trofimov, foto Gerly Sepp
Tiit Trofimov — FOTO: Gerly Sepp

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov toob välja, et tema elukogemus on näidanud, et tihti ei taheta teisi aidata kadedusest, sisemise pettumustunde tõttu või selle taga võib peituda ka mingisugune muu valu. Ta toob välja, et teinekord on väga õige, kui ei aidata, näiteks andes alkohoolikule koguaeg viinaraha.

Tiit tõdeb, et sellist viinaraha andmist tuleb ette küll ja küll. „Seda tehakse üsna tihti ema ja poja suhtes, kus vanemad oma lapsi väga armastavad ja ei taha neid piinlemas näha. See ei ole nii ainult alkoholismiga, vaid ükskõik millega elus,“ selgitab ta ja lisab, et lähedased tahavad väga kõiki aidata ja seda just ema-laste suhetes, kus tahetakse kõik ette-taha ära teha. „Kui lapsed oma elu peale lähevad, siis nad küsivad, et aga kus te nüüd olete. Kuidas sa siis lähed mehi ja naisi, juba emasid või isasid, sedasi aitama,“ esitab ta küsimuse.

Iga inimene peab Tiidu sõnul õppima ise aru saama, et mugavustsoon on alati see, mis läheb abi küsima. Teinekord on aga jälle hästi ilus koht, kui saad aidata kasvõi lihtsate asjadega. „Vahel aitab lihtsalt hea sõna või soovitus ja üks kõne kellelegi,“ räägib ta.

Iga inimese sees on olemas tahe aidata

See, et tahad kedagi aidata, peab Tiidu sõnul tulema puhtast kohast ja et päriselt tunneksid seda. Ta arvab, et see ongi see koht, kus inimene iseenda sees on oma teemadega rahu teinud ja saanud ühele poole igasuguste suuremate vihade, pettumuste, solvumiste, süütunnete ja kõikide muude madala vibratsioonide ja tunnetega. Tiit tõdeb, et iga inimese sees on alati olemas tahe aidata. Küsimus on ka selles, kuidas abi küsitakse. Kas nii, et lihtsalt küsid, et kas keegi viitsib aidata või päriselt lähed ja räägid oma loo ära – kus sa oled, mis sa tunned ja mida koged.

Ka on see aususe koht mitte solvuda inimese peale, kui ta päriselt ei saa või ei soovigi aidata. Igaühe vabadus on seda teha. „Ma ise olen proovinud hakata märkama enda sees, et kes minus praegu aidata tahab. Kas tahab ego pool, kes tunneb, et võin sealt mingit kasu saada või siis see päriselt tuleb minu seest sellisest puhtast kohast, et miks mitte – see ei võta minult ju mingit tükki küljest ära,“ lausub Tiit.

VIDEO: