Noorendav, tervendav ja liigutav külaskäik Estonia Medical Spasse

20 kommentaari
Noorendav, tervendav ja liigutav külaskäik Estonia Medical Spasse

Buduaar sai ühel augustikuu lõpupäeval küllakutse Pärnu ühelt suuremalt ja paremalt spaanaudingute keskusest ja raviasutusest Estonia Medical Spa. Kuna armastan Pärnut, sealseid inimesi ja jumaldan spaaprotseduure, otsustasin küllakutse endale napsata, et suve pikendada ja veel enne sügisajakirja ilmumist suvepealinna sõita. Mind ootas uue, selle aasta märtsis avatud Surnumere soolabasseini külastus ja nagu selgus, lisandus esialgsele kutsele veel nii mõndagi põnevat.

Buduaar sai ühel augustikuu lõpupäeval küllakutse Pärnu ühelt suuremalt ja paremalt spaanaudingute keskusest ja raviasutusest Estonia Medical Spa. Kuna armastan Pärnut, sealseid inimesi ja jumaldan spaaprotseduure, otsustasin küllakutse endale napsata, et suve pikendada ja veel enne sügisajakirja ilmumist suvepealinna sõita. Mind ootas uue, selle aasta märtsis avatud Surnumere soolabasseini külastus ja nagu selgus, lisandus esialgsele kutsele veel nii mõndagi põnevat. 

Sündis kiire otsus, et sõidan veel kohe samal päeval Pärnusse, et spaamõnusid nautida. Hea saatuse tahtel leidis meie küllakutsuja Sirli Laur, kes on sealne Eesti sihtturu juht, meile suvisel tippajal tõepoolest veel ühe ja viimase vaba toa.

Kohale jõudsime tunde pärast südaööd ning vaatamata hilisele ajale võttis mind ja minu kaaslast vastu administraator, kes oli imselgelt meid oodanud. Pugesime magama koos informatsiooniga, kuidas ja millal hommikusööki süüa ja kuhu suunduda pärast kosutavat einet.

Pargi maja
Alles päevavalguses nägime Estonia Spa mastaape. Nimelt koosneb asutus kolmest eraldiseisvast aukartust äratavalt suurest kompleksist. Igal neist on oma funktsioonid ja igas hoones majutusvõimalused. Meie öömajaks oli 280 ööbimiskohaga Pargi maja ning see hoone peitis ka veemõnudega Estonia Terme. Elu Pargi majas kees, igal pool olid inimesed, sigin-sagin ja jutuvada erinevalt Pärnu tänavatest, kus suvine elav meeleolu oli kadumas. Pärast hommikusööki sain Sirlilt sõnumi, et olen oodatud Rohelisse majja üllatus-iluteenusele, milleks on kehahoolitsus ehk Surnumere mudaga kehakoorimine. Oleks teadnud, oleksin veelgi varem ärganud, et saanuks pikemalt termides aega veeta. Üllatused ongi ju alati ootamatud ja väga toredad. Pealegi, minu reisi peamine eesmärk oli just Surnumere basseini külastus. Termid ja protseduurid tõestasid end üle ootuste paremaks.

Roheline maja
Pargi majast Rohelisse majja viis umbes 200 m pikkune tee. Kõigil, kes kunagi Pärnus käinud, on kindlasti silma jäänud vahetult enne randa jõudmist paistvad uhked Estonia Spa hooned, mida ühendab klaasist sild. Üks neist majadest ongi Roheline maja, kus mind ootas taas soe ja südamlik vastuvõtt. Seda nii administratsioonilauas kui ka protseduuri läbiviija poolt. Kui enne koorimist muretsesin, et kogu mu töö ja vaevaga saavutatud päevitus tuleb nüüd maha, siis pärast mudaprotseduuri tundus, et nahk on sile ja prink ning päevitus veelgi rõhutatum. Samal ajal kui mind kilesse mähiti, vestlesin hoolitseja Marinaga, kellelt sain teada, et lisaks koorivale efektile täidab protseduur mu naha mineraalide ja vitamiinidega. Muda oli lõhnatu, kuid et olen aroomide maailma armastav inimene, viis Marina mind, kes ma lebasin soojuskile all, kurssi, millised lõhnad hellitavad sõõrmeid šokolaadi- ja jõhvikahoolitsuste ajal. Seda viimast pidid inimesed kõige rohkem armastama ja lausa niivõrd, et kes on korra seda endale lubanud, tuleb seepärast ikka ja jälle tagasi.

Valge maja
Sirli endaga kohtusime alles Valge maja Mamma Tonis Gelato jäätisekohvikus. Vabal päeval tööle tulnud Estonia Spa esindaja ja küllakutsuja veenis mind kohe, et oleme ühise eesmärgi pärast kohtunud. Maja kostitas meid enne, kui suundusime kõige esimese Estonian Spa hoone tegemistesse, värsketest puuviljadest ja marjadest valmistatud jäätisega. Sirli kannul käies tutvusime erinevate tervisemuredega inimestele mõeldud kabinettide ja protseduuritubadega. Saime teada, et ravivõimalused Estonia Spas võib tinglikult jagada kaheks: wellness spaaks ja ravispaaks.
Spaas tehakse vesiravi ja lõõgastutakse, ravispaa on eelkõige haiguste ennetamiseks ja raviks. Iga külastaja saab kohapeal anda analüüsid, mille tulemused selguvad juba 15 minuti pärast, ning nende põhjal selgitavad Estonia Spa hinnatud arstid välja külastaja tervisliku seisundi ja määravad individuaalse ravi. Protseduurid ei ole saadavad eksklusiivselt hotellikülalistele, vaid iga linlane või suvepealinna külaline võetakse alati vastu.
Lõppsihtpunktis – Surnumere basseiniga veekeskusest – leidsin eest imelise miljöö. Lisaks unikaalsele Surnumere soolaga basseinile oli seal ka suur tavabassein, mullivann ning auru- ja soome saunad. Sirli kinnitas, et Surnumere basseinis käik rahustab närve, kiirendab ainevahetust, leevendab liigestevalu ja sobib ka veresoonkonna tervendamiseks. Eriti meeldis meile tõsiasi, et soolasel veel on noorendav toime nahale ja juustele. Peagi saime selles ise veenduda.


Surnumere soola bassein
Teatavasti on Surnumeri soolameri, mis asub enam kui 400 m madalamal Vaikse ookeani pinnast. See on ainulaadne loodusnähtus, mida nimetatakse sageli maailma suurimaks spaaks. Surnumere soolade positiivset mõju hindasid juba kaunid Kleopatra ja Seeba kuninganna, kes oma ilu eest alati hoolitsesid. Juba nemad teadsid, et just see sool on noorendava mõjuga, muudab juuksed lopsakaks ja tervendab vaimu. Sarnaselt päris Surnumerega on ka Estonia Spa Surnumere basseini soolasisaldus 33%, mis tähendab, et inimene püsib veepinnal vaevata. Sool on tarnitud Iisraelist parima sertifikaadi omaniku käest. Surnumere vesi sisaldab organismi ja naharakke taastavat naatriumi, kaaliumi ja magneesiumi, mis on hea lihastele, broomi, mis elavdab ainevahetust, kloori, kroomi ja seleeni. Nende ainete täpse toime kohta saab uurida spaa töötajate käest.

Basseini anti kaasa juhised – vesi ei tohi silma ega suhu sattuda, sest see teeks väga haiget. Kuidas siis aga noorendada näonahka? Võluvett sai väga edukalt, kuid ettevaatlikult ka näonahale kanda. Algul tekkis end sooja veega täidetud soolabasseini kastes tunne, nagu väikesed okaspuu okkad torgiksid, eriti kätel ja kummalisel kombel ka põlvedel. Ühel hetkel see aga lakkas ja mõnusalt siidine vesi asus kogu keha hellitama. Estonia Spa’d tutvustavates brošüürides nimetatakse seda protseduuri floating’uks ehk hõljumiseks ning see on väga tabav. Täpselt hõljumas ma end tundsingi. Et ka juuksed saaksid oma osa, oli tark appi võtta basseini ääres olev täispuhutud kaelatugi. Jälgisin seinal tiksuvat kella ning võtsin ettenähtud 15–25 minutist viimast. Kui aeg täis, läksin soolase ja veidi isegi õlise kehaga basseini kõrvale lamamistoolidele lõõgastuma ja värskendavat vitaminiseeritud vett jooma. Lahke töötaja jättis meiega hüvasti sõnades, et täna öösel peaks meil õige magus uni tulema. Ees ootas aga 130 km autosõitu ja peab tõdema, et uni ei oodanud ööni, vaid tükkis peale juba teel olles. Kaaslane, kes oli autojuhiks, oli sunnitud end aeg-ajalt näpistama, et uni temast jagu ei saaks. Lahkudes uurisin veel, kas iga Pärnu külaline saaks Surnumere basseini pääsed ka ilma ööbimispaketita ning suureks rõõmuks oli vastus jaatav.

Neli päeva hiljem seda lugu kirja pannes saan tunnistada, et minu nahk on tunduvalt paranenud. Seda on lausa silmaga näha ja tunneb ka käega katsudes. Eriti head on tulemused näol, mille hooldamisega ma tõepoolest vaeva näen. Poorid on kõigest ühekordse Surnumere basseini külastamise ja veidikese tupsutamise tagajärjel märgatavalt ahenenud. Sirli andis väikese kingitusena kaasa pakikese Surnumere soola ja sellega hakkangi oma näonahka korras hoidma. Kehahooldust silmas pidades on plaanis veel korra sammud Pärnusse seada, sest mis on sügise pimeduse vastu parem teraapia, kui lõõgastus kohas, kus kõik annavad igal sammul mõista, et oled oodatud külaline.

Krista Maldur

Surnumere soola kasulik toime: ennetab haiguseid, rahustab närve, kiirendab ainevahetust ja mõjub hästi veresoonkonnale, liigestele, nahale ja juustele. Sool sobib ideaalselt neile, kes üritavad taastada naha siledust ja head juuksekasvu, liigeste liikuvust ja lihaste elastsust. Nahka noorendavate omadustega ja tugevdab immuunsüsteemi.

 

Estonia Medical Spa Surnumere mineraalidega bassein asub Valge maja II korrusel, Tammsaare pst 6, Pärnu. Täpsem info telefonil 447 6815

www.spaestonia.ee