NORSKAV KAASLANE ei lase uinuda? Vaata, mis norskamise vastu aitab!

NORSKAV KAASLANE ei lase uinuda? Vaata, mis norskamise vastu aitab!

Pole midagi hullemat, kui hakkad just magama jääma ning sinu kõrval magav inimene hakkab järsku kõvasti norskama. See ajab mõnikord närvi ikka päris mustaks. Aeg-ajalt tahaks neid hommikul lausa ellu jäämise puhul õnnitleda! Scince Alert’i andmetel võib norskamisel olla palju erinevaid põhjuseid – alustades kaalutõusust ja alkoholi tarbimisest kuni halva magamisasendini välja. Kuid mida siis ette võtta? Siin on mõned nipid, mis aitavad sul kaaslase norskamise summutada. 

Pole midagi hullemat, kui hakkad just magama jääma ning sinu kõrval magav inimene hakkab järsku kõvasti norskama. See ajab mõnikord närvi ikka päris mustaks. Aeg-ajalt tahaks neid hommikul lausa ellujäämise puhul õnnitleda! Science Alert’i andmetel võib norskamisel olla palju erinevaid põhjuseid – alustades kaalutõusust ja alkoholi tarbimisest kuni halva magamisasendini välja. Kuid mida siis ette võtta? Siin on mõned nipid, mis aitavad sul kaaslase norskamise summutada. 

Joomisega kaasneb norskamine. 

Vaata, kui palju alkoholi sinu kaaslane tarbib. Alkoholi näol on tegemist lõõgastiga ja see toob endaga kaasa kõvema norskamise. Inimesed, kellel on kalduvus norsata, peaksid alkoholi tarbimist piirama. 

Magamisasend. 

Nende jaoks, kes ainult selili magades norskavad, võib lahenduseks olla magamisasendi muutmine. Proovi kaaslane külje peale keerata. Kui sinu jõud temast üle ei käi, siis soovita tal magama minnes enda selja alla näiteks tennisepall panna – see muudab seliliolemise ebamugavaks. 

Puhtad hingamisteed. 

Norskajal peaks alati ninasprei käepärast olema. Seda tuleks kasutada iga kord enne magamaminekut. Kasuks tuleb ka kurgu pehmendamine – juua tuleks kuuma vett, millele on lisatud mett ning sidrunit. 

her.ie