OOTAMATU PÕHJUS, MIKS paljajalu jooksmine tervisele kasulik on

Ära kuluta oma aega leidmaks mugavaid jooksujalanõusid. Nimelt avastasid Glasgow ülikooli teadlased, et paljajalu jooksmine on tervisele tunduvalt kasulikum, vahendab Geniusbeauty. 

Teadlased leidsid, et inimesed, kes jooksevad paljajalu, maanduvad kas varvastele või jala keskosale, samal ajal, kui need, kes jooksevad sporditossudes panevad esmalt maha kannad. Mitmetest uuringutest selgus, et just seetõttu on paljajalu jooksmine palju turvalisem, sest vähenes risk põlve- ja hüppeliigeste vigastusteks. 

Katsete käigus arvutati välja, et spordijalanõudes jooksjad maandusid 1,6 km pikkuse vahemaa jooksul kandadele umbes 1000 korda. Need, kes jooksid paljaste jalgadega kasutasid aga siledamat ning libisevate sammudega tehnikat. Pikkade vahemaade puhul on see aga väga oluline ning näiteks etiooplase Abebe Bikila paljad jalad viisid 50 aastat tagasi ta olümpiamängudel kuldmedalile. 

Teadlased on seda meelt, et evolutsiooni käigus on meie jalad läbinud tugeva arengu ning funktsioneerivad nagu head amortisaatorid. Kuni möödunud sajandi 70.aastateni, mil ilmusid esimesed spordijalanõud, jooksid inimesed kas paljajalu, sandaalides või mokassiinides.