OOTAMATUD MÄRGID, MIS paljastavad, et sinu tervisega on miskit viltu

123rf.com

Marie Claire ajakiri

Sinu keha võib sulle mitut erinevat moodi märku anda, et kõik ei ole korras. Teinekord võid tunda ebamääraseid või ootamatuid sümptomeid ning sa pole kindel, kas peaksid neid tõsiselt võtma või mitte. Siin on mõned märgid, mida ei tasuks kindlasti tähelepanuta jätta. 

Su juuksed lähevad varakult halliks

Juuste enneaegne halliks minemine võib olla tingitud tervislikust seisundist. Kui su juuksed on poolenisti hallid enne kui oled saanud 40-aastaseks, peaksid laskma oma veresuhkrut mõõta. Enneaegne halliks minemine võib olla tingitud diabeedist.

Kõvad ja karedad laigud nahal

Tavaliselt on karedad laigud kehal healoomulised, kuid neid tasuks siiski arstile näidata. Teinekord võivad ebamäärased laigud kehal olla märk nahavähist.

Lühikesed kulmukarvad

Kuna kilpnääre mõjutab karvakasvu, tasuks jälgida näiteks kulmukarvu. Kui sul on lühikesed kulmukarvad, võivad need rääkida sellest, et su kilpnäärmega pole kõik korras. Ka õhukesed juuksed võivad samast asjast rääkida.

Punane nägu

Kui su nägu muutub punaseks pärast vürtsika toidu söömist või siis kui sul on stress, võib sul olla roosatsea. Rosaatsea on tavaline, krooniline, ravimatu, täiskasvanud inimese akne-laadne nahk, mis on kergesti ning meditsiiniliselt kontrollitav. Tavaliselt põevad seda keskealised naised.

Suunurgad on katki

Katkised suunurgad võivad rääkida tsingi või B-vitamiini puudusest. B-vitamiini saad täistera-, piima- ja lihatoodetest. Tsinki aga brokolist ja spinatist.

Punased peopesad

Punased peopesad võivad olla märk maksahaigusest. Kui tunned ka jõetust ja apaatsust, pöördu arsti poole.