Reklaam sulgub sekundi pärast

ÕPI ÜTLEMA EI – 3 lihtsat nippi

See juhtub nii lihtsalt: tahad jätta endast toredat muljet ning nõustud üht asja tegema... siis juba teist ja kolmandatki. Enne, kui märgatagi jõuad, on su kalender täidetud erinevate kohustustega, mida sa enda õlule soovinud poleks. Mida siis teha, kui ilusasti palutud soovidest keeldumine tundub liiga raskena? Tuttavate ja sõprade vältimine ei ole toimiv lahendus - on palju tõhusam, kui õpid ütlema "ei".

Karm tõde: sa ei suuda kõike

Isegi kui oled supernaine, on karm tõde see, et sa lihtsalt ei jõua kõike enda õlgadele võtta. Ja sa ei peagi. Ööpäevas on piiratud arv tunde ja igaüks vajab aega ka väikeseks lõõgastuseks. Inimesed kipuvad ekslikult arvama, et kui nad kõigega nõus on, meeldivad nad kõigile. Seetõttu on keeldumine mingil määral seotud ka enesehinnanguga. Kui hindad ennast ja oma aega piisavalt, pole sinu jaoks oluline, et peaksid kõikidele meele järele olema. Sa ei suuda nagunii igaühele meeldida.

Pööra negatiivne positiivseks

Karm tõde on see, et maailm ei tiirle sinu ümber. Jah, sõber võib su keeldumise peale küll solvuda, kuid ta ei jaksa ju nädal aega su peale vihane olla. Ära siis põe oma keeldumise pärast liigselt. Kui sa aga kuidagi ei suuda süütundest vabaneda, siis pööra negatiivsed mõtted postiivseteks. Keskendu sellele, mida sa "ei" ütlemisega said: rohkem aega endale? Võimaluse teha midagi sellist, millest oled alasti unistanud?

Kõik ei hinda su piire

Kui oled ennast ümbritsenud arusaajate inimestega, õpivad nad sinu piire austama ning see ei tekita teie vahel probleeme. Kui oleme aga realistid, siis mitte kõik inimesed pole nii õnnelikud. Piiride seadmine ja asjadest keeldumine võib paljudes pahameelt tekitada. On sinu valik, kuidas sa sellesse suhtud ning enda eest seismine võib viia ka sõprussuhete purunemiseni. Jah, see teeb küll haiget, kuid enese eest hoolitsemine nõuab teinekord ohvreid. 

allikas: Women's Health