PRAKTILINE HARJUTUS: stressi leevendav hingamisharjutus

Üks asi, mis on ühine kõigel elaval, on hingamine. Kui me oleme tasakaalus, on meie hingamine rahulik ja lõdvestunud. Kui me oleme ärevad või stressis, meie hingamine kiireneb ja meie vererõhk tõuseb. Et vähendada stressi ja ärevust, peame me aeglustama oma hingamist.

Arizona Ülikooli Integratiivse Meditsiini Keskuse asutaja, professori ja juhataja, arsti, loodusravispetsialisti, õpetaja ja holistilise tervise teemal kirjutava kirjaniku dr Andrew Weili sõnul teeb see pooleteiseminutiline hingamisharjutus stressi ja ärevuse puhul imesid. Iga kord, kui tunned, et oled stressis, ärritunud, ärev või tahad lihtsalt hästi magada, tee seda harjutust.

HARJUTUS: 4/7/8 stressi leevendav 1½-minutiline hingamisharjutus

  • Sule silmad
  • Hinga SISSE, lugedes mõttes 1-st 4-ni
  • HOIA HINGE KINNI, lugedes mõttes 1-st 7-ni
  • HINGA VÄLJA, lugedes mõttes 1-st 8-ni
  • Korda seda 4/7/8 hingamistsüklit 4 korda

Tee seda harjutust 2 korda päevas, kui tunned, et oled ärev või stressis.

Nagu sa oled võib-olla märganud, on PRAEGUNE HETK otseselt seotud hingamisega. Nii mediteerimine kui ka 1½-minutiline hingamisharjutus aitab rahustada sinu närvisüsteemi ja ka sind. Selgus saabub üksnes vaikuses. Samuti näed sa ookeani põhja üksnes siis, kui veepind on vaikne, mitte siis, kui lained möllavad. Samas saan ma täiesti aru, kui keeruline on olla vaikuses, kui maailm sinu ümber on tormine. Aga pea meeles lihtsalt seda, et rahulik vibratsioon on kõrge vibratsioon.

NB! Vaata ka praktilist mediteerimise harjutust!

Praktiline harjutus pärineb Helen Marie Loorentsi raamatust “Heaolu kiirtee. Hea tervise ja õnneliku elu teejuht”

Osta heade ja lihtsalt järgitavate nõuannetega raamat raamatupoest või telli  buduaar.ee/ tellimine