RASESTUMISVASTASED pillid kaitsevad naisi raske haiguse eest!?

Enamasti peetakse rasestumisvastaseid pille pigem negatiivse toimega olevat, sest need mõjutavad naise hormoone ning võivad organismis suure segaduse tekitada. Nüüd aga väidetakse, et naised, kes kasutavad hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, kaitsevad end ühtlasi ka raske haiguse eest.

Enamasti peetakse rasestumisvastaseid pille pigem negatiivse toimega olevateks, sest need mõjutavad naise hormoone ning võivad organismis suure segaduse tekitada. Nüüd aga väidetakse, et naised, kes kasutavad hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, kaitsevad end ühtlasi ka raske haiguse eest.

Taanis tehtud uuringu põhjal jõuti tulemuseni, et kombineeritud hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutavatel naisi naistel on väiksem risk haigestuda munasarjavähki.

Naised, kes kasutasid hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, haigestusid munasarjavähki 40% harvemini kui need, kes polnud neid mitte kunagi kasutanud. Haigestumise risk oli väiksem ka nendel naistel, kes olid varasemalt pillide peal olnud ning seejärel nende kasutamise lõpetanud.

Kõige väiksem risk munasarjavähki haigestuda oli naistel, kes on hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutanud enam kui kümme aastat – neil on lausa 70% väiksem tõenäosus haigestuda.

Teadlased usuvad, et hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite abil on võimalik ära hoida iga viies munasarjavähki haigestumine.

Uuringu käigus võrreldi 1,9 miljoni 15-49-aastase Taani naise andmeid.

Allikas: health