Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

RETSEPT! Iidne imerohi teeb terveks 24 tunniga

Just praegusel ajal kipuvad ebameeldivad külmetushaigused meid kõiki kimbutama ning kui nohu juba käes, siis sellest lahti saada on üpriski tüütu ning aeganõudev. Kes vaevleb nohu käes, keda piinab peavalu, valutav kurk ja köha või mis veel hullem - kõik need sümptomid korraga.

Just praegusel ajal kipuvad ebameeldivad külmetushaigused meid kõiki kimbutama ning kui nohu juba käes, siis sellest lahti saada on üpriski tüütu ning aeganõudev. Kes vaevleb nohu käes, keda piinab peavalu, valutav kurk ja köha või mis veel hullem – kõik need sümptomid korraga.

Õnneks on olemas lahendus! Kergemast külmetusest on võimalik end isegi ühe ööpäevaga terveks ravida, kui õigel ajal jaole saada. Kõige olulisem on oma tervist mitte unarusse jätta – kui sa tunned, et oled külma saanud, tegutse kohe! Tõbisena tasub jääda koju ja end ravima asuda, vaid nii on võimalik kiiresti terveks saada! Alkohol, kange kohv, rämpstoit, raskesti seeditav toit, nagu näiteks liha, tuleks igal juhul ära unustada.

Et sinu keha saaks rohkem energiat ravimisele kulutada, söö pigem vedelaid toite ja kindlasti vaata, et need oleksid vitamiinirikkad! Tahke ja ebatervislik toit võtab organismilt palju energiat ja kuna selles puuduvad vitamiinid, siis saab keha sellest vaid lisakoormuse, mis kokkuvõttes pikendab terveks saamise protsessi. Üks-kaks päeva pigem vedela toiduga teeb kehale vaid head ja aitab kiirendada terveks saamise kulgu. Tee ise köögiviljadest püreesuppi, söö C- vitamiini rohkeid vilju, pähkleid, seemneid, smuutisid banaani ja avokaadoga. Head rasvad annavad kehale jõudu!

Parim ravim, mida külmetuse puhul tarbida, koosneb viiest komponendist ja see tõepoolest toimib!

Vaja läheb (kogus ühele): 1 väike sibul, 2 küüslauguküünt, 1 kooritud sidrun, pisut riivitud ingverijuurt ja 1 tl taruvaiguga mett. Soovi korral lisa kaneeli!

Tee nii: koori sidrun ja sibul, riivi ingverijuurt umbes ühe lusikatäie jagu ja pista kõik viis komponenti blenderisse. Surista, kuni saad ühtlase segu. 

Jaga saadud segu kaheks – üks osa söö lusikaga õhtul ja teine hommikul! See on mõeldud paljalt söömiseks.

Ja mis veel – korralik uni on samuti oluline! 

Soojad sokid jalga, sall kaela, keha sooja ja kui sa ülalpool mainitud soovitusi järgid, saad kindlasti tervise tagasi!

 

Allikas: Energia Kliiniku toitumisspetsialist Kätrin Karu 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness