ROLAND TOKKO: tunnista endale oma soove, et luua oma unistuste elu!

Buduaari ajakiri

Roland Tokko

Roland Tokko
Roland Tokko — FOTO: Kersti Niglas

Tunnista endale, et soovid seda või muidu saab see unistuste elu loomisel suureks takistuseks!

Olin sel kevadel külalisesinejaks ühel väga ägedal retriidil ja selle käigus tuli üks osaleja mulle jagama: „Roland, tunnistan ausalt, et olen sinu tegemisi juba mõnda aega jälginud, aga olen sinu suhtes tundnud teatavat vastumeelsust.

Ütleme nii, et see tõmbas tähelepanu.

Ta jätkas: „Sain alles retriidi käigus taipamise, et see tuleb sellest, et tegelikult ei ole ma ise julgenud teha selliseid samme ja eneseületusi, mida sina oled teinud, et jõuda sinna, kus oled.

See oli üks väga oluline taipamine nii talle kui ka mulle ja sulle!

Lisaks aitab see mõista, miks kohati mõned inimesed ütlevad või käituvad viisil, mida ei ole enda arvates ära teeninud või vastupidi, mida oled ise kellegi teise suhtes kommenteerinud, mõelnud jne.

Selles on mitmeid väga sügavaid ja väärtuslikke õppetunde, millest toon välja neli olulisemat, mis hetkel pähe tulid:

1. Tihti oleme kadedad või tunneme vastumeelsust edukate inimeste suhtes, kelle sarnased tegelikult olla soovime või kes on ellu viinud midagi, mida ise ei julge teha. Kui seda märkad, võid saada aru, mida sa päriselt korda saata soovid.

Olen ise samuti korduvalt tundnud kadedust inimeste suhtes, kes teevad seda, mida tegelikult sisimas ka ise soovin. Näen, kui tugev indikatsioon see on olnud, et soovitud suunas liikuda.

2. Julge endale tunnistada, mida sa soovid: suuremat sissetulekut, mõnusama keskkonnaga kodu, oma ettevõtet või laulda/kõneleda inimeste ees.

Kui sa julged seda endale päriselt tunnistada, siis saad sinna poole ka liikuma hakata ja kasutada inspiratsiooniallika ja õppimismaterjalina teisi, kes on selles valdkonnas edu saavutanud.

See aitab lahustada ka sinu võimalikku vastumeelsust inimeste suhtes, kes on edukad. Juhul, kui seda tunned.

3. Inimesed, kes on sinu suhtes kriitilised, võivad teha seda samal põhjusel!

Ehk kriitika või pahameel sinu suhtes võib ka teistel inimestel tulla just sellest, et nad on tegelikult kadedad või ei julge ette võtta samme, mida sina teinud oled. Selle asemel, et ennast halvasti tunda või küsida, mis ma valesti olen teinud, saad tunda rõõmu, et oled midagi õigesti teinud.

4. Jaga oma alguspunkti ja raskusi, mida oled pidanud ületama, et tulemusteni jõuda.

Selleks, et teistel oleks sind lihtsam mõista ning nad hakkaksid sind kadeduse ja tõrjumise asemel hoopis enda inspiratsiooniallikana nägema, jaga lisaks õnnestumistele ka seda, kust sa alustasid ja milliseid takistusi ning väljakutseid oled ületanud. See aitab sinuga paremini samastuda.

Vaata enda sisse, kas tunned ennast ühel või teisel poolel ära? Või mõlemal? Oled sa kedagi tõrjunud, sest tegelikult soovid midagi, mida ta on saavutanud või oled sa ise kogenud kadedust ja tõrjutust kellegi teise poolt, sest oled milleski väga edukas?

Mida rohkem julged endale tunnistada, et see, mida teistes näed ja kadedust tekitab, võib olla hoopis midagi, mida sisimas väga soovid, seda suurem on tõenäosus, et selleni jõuad.