Rõve tõde sinu uute ujumisriiete kohta

9 kommentaari
Rõve tõde sinu uute ujumisriiete kohta

Uute ujumisriiete selgaproovimine on rõve ettevõtmine ja seda üldse mitte sel põhjusel, et riietuskabiini valgustus paljastab kõik iluvead.

Uute ujumisriiete selgaproovimine on rõve ettevõtmine ja seda üldse mitte sel põhjusel, et riietuskabiini valgustus paljastab kõik iluvead.

Põhjus peitub pisikeses kattepaberis, mis on ujumisriiete püksteosa siseküljele kinnitatud, selgitab Huffingtonpost. Või, kui täpsem olla, siis saastes, mis sellele paberile tekkinud on. 

Enamik ujumisriiete- ja pesutootjaid katavad püksteosa jalgevahe kile või paberiga, mis peaks tagama hügieenilisuse riiete selgaproovimisel, kuid New Yorgi ülikooli mikrobioloogiaprofessor Philip Tierno ütleb, et see on tühi vaev. 

Oma uurimistöös paljusid kaupluses müüdavaid rõivaid ja neil leiduvaid inimorganismilt pärit jääke uurinud Tierno ütleb, et töö käigus leidis ta näiteks ujumisriietelt ja pesult tohutul hulgal mustust. 

Tierno rõhutab, et pole vahet, kui kalli või odavama kaubaga on tegemist – ühtviisi määrdunud on kõik, mida kliendid selga on proovinud. 

Uurimusest selgus aga, et mida paljastavam on riietus, seda määrdunum see on: naistel soovitatakse uusi ujumisriideid ja pesu selga proovides olemasolevad aluspüksid jalga jätta, kuid kui see ei lase saada täit ülevaadet uue rõivatüki sobivusest, võtavad naised pesu kõhklemata seljast. Paljud eemaldavad sobivuse parimaks testimiseks isegi hargivahesse paigutatud kaitseriba ja kleebivad selle siis hiljem suvaliselt tagasi.

Õnneks ei ohusta selliselt määrdunud riided enamasti meie tervist. “Enamikul meist on tugev immuunsüsteem, nii et organism saab sellistest bakteritest võitu,” ütleb Tierno.
Kuid täielikult välistada sedasi näiteks seenhaigusesse haigestumist siiski ei saa.

Kuidas haigestumisriski vähendada? 

Kasuta kaitset
Jäta alati jalga oma aluspesu ning pärast poeretke koju jõudes võta pesupüksid kohe jalast ja pese ära. 

Pese riided läbi
Ära kunagi kanna uusi ujumisriideid või aluspesu neid eelnevalt läbi pesemata.
Seebivesi tapab bakterid ja pisikud. Ka mehed võiksid uue pesu läbi pesta.

Pese iseennast
Pärast riidepoe külastamist pese alati käed! Ükskõik, kas oled selga proovinud või vaadanud aluspesu, ujumisriideid või muid rõivaesemeid – need on käinud läbi väga paljudest kätepaaridest ja nagunii mustad, seega haiguste vältimiseks on hügieen äärmiselt oluline.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid