SALAKAVALAD KOHVIJOOGID, mis võivad sind paksuks teha

SALAKAVALAD KOHVIJOOGID, mis võivad sind paksuks teha

Kaloreid ei saa me mitte ainult toidust vaid ka jookidest ning kuna tegu on nii-öelda tühjade kaloritega, siis tarbime neid sageli eneselegi teadmata rohkem kui peaks. Trendikad kohvijoogid, mida paljud meist juua armastavad, sisaldavad tegelikult väga suurel hulgal kaloreid ja suhkrut, mis võivad sinu kehakaalu märkamatult kergitada.

Kaloreid ei saa me mitte ainult toidust, vaid ka jookidest ning kuna tegu on nii-öelda tühjade kaloritega, siis tarbime neid sageli eneselegi teadmata rohkem kui peaks. Trendikad kohvijoogid, mida paljud meist juua armastavad, sisaldavad tegelikult väga suurel hulgal kaloreid ja suhkrut, mis võivad sinu kehakaalu märkamatult kergitada.

Just naised on need, kes suhkrurikkaid ja moodsaid kohvijooke armastavad, mehed pole selle trendiga uuringute kohaselt kaasa läinud, kuid muidugi on ka siinkohal erandeid!

Sõbrannaga kohtudes, kontoris pausi tehes või peale šopinguretke haaratakse sageli maitsestatud latte, cappuccino või mõne muu sarnase joogi järele ja loomulikult ei peeta seda toiduks, ent see võib sisaldada rohkem suhkrut ja kaloreid kui toekas lõunasöök! Kas sa oleksid näiteks uskunud, et tänapäeval on olemas ka pealtnäha tervislikke, kuid tegelikult lausa üle 600 kcal sisaldavaid kohvijooke?

On väga suur erinevus, kas juua tassike kvaliteetset kohvi piima ja meega või valida suur ja kreemine kohvijook. 

Tegelikult oleks mõistlik kalori- ja suhkrurikaste kohvijookide tarbimist piirata, sest need sisaldavad tühjasid kaloreid, mis kõhtu ei täida ja organism ei saa neist midagi kasulikku. Küll aga võib liigne kohvitarbimine vererõhu paigast lüüa ja isegi keskendumishäireid põhjustada!

Latte või cappuccino ilma suhkru ja lisanditeta ei ole halb valik, ent kõige parem oleks eelistada mahedalt kasvatatud ning kodus valmistatud kohvi. Kohvi peaks tarbima 4 kuni 6 nädalat pärast selle röstimist ning selle tavapärane säilivusaeg ei tohiks olla üle aasta, kuid üle 70% kohvitootjatest ei pööra sellele tähelepanu.

Allikas: nbcnews.com