SALENDAV IMEVILI, mis tapab organismis kõik põletikud

SALENDAV IMEVILI, mis tapab organismis kõik põletikud

Selleks, et organism suudaks korrapäraselt funktsioneerida, on kehale vaja regulaarsel baasil kvaliteetset kütust ning täisväärtuslikke toitaineid anda. Üheks tõeliseks tervisepommiks on võrratu välimusega granaatõun, mis avaldab tervisele lausa hämmastavat mõju – lisaks vitamiinidele ja mineraalainetele sisaldab see vili ka mitmeid teisi kasulikke aineid.

Selleks, et organism suudaks korrapäraselt funktsioneerida, on kehale vaja regulaarselt kvaliteetset kütust ning täisväärtuslikke toitaineid anda. Üheks tõeliseks tervisepommiks on võrratu välimusega granaatõun, mis avaldab tervisele lausa hämmastavat mõju – lisaks vitamiinidele ja mineraalainetele sisaldab see vili ka mitmeid teisi kasulikke aineid.

Granaatõunte tarbimine omab põletikke vähendavat toimet ning seda eeskätt seedekulglas tekkinud probleemidele. Erinevad uuringud kinnitavad, et granaatõuna söömine mõjub positiivselt ka rinna- ja jämesoolevähi rakkudele, ennetades põletike teket. Mõningased laboratoorsed uuringud näitavad, et granaatõunamahla abil on isegi võimalik eesnäärme- ja rinnavähki ravida.

Lisaks hävitab granaatõunamahl organismis levivaid kahjulikke baktereid ja võitleb edukalt bakterite poolt tekitatud põletikega. 

Mainimist väärib ka fakt, et granaatõun mõjub seedimisele ja tervisele üleüldises pildis igati positiivselt. Vilja koor ja seemned sisaldavad antioksüdante, mis kaitsevad organismi ja tugevdavad immuunsüsteemi. Tänu kõrgele kiudainetesisaldusele paneb granaatõuna söömine seedimise korralikult tööle ning aitab organismist toksiine ja jääkaineid väljutada.

Tegu on kalorivaese, ent väga vitamiinirikka viljaga, mis võiks iga naise menüüs omal kohal olla. Mitmed uuringud on näidanud, et regulaarne granaatõunte tarbimine hoiab kõhu kauem täis ning tänu sellele ei teki ka meeletuid näljasööste ega vajadust ebatervislike snäkkide järele.

Õhtuseks vahepalaks sobib granaatõun lausa ideaalselt ja miks mitte seda ka hommikusöögile lisada ning salatile kaunistuseks panna.

Allikas: shape