Särav naeratus valgendamise abil

Särav naeratus valgendamise abil

Kes ei ihaldaks naeratust nagu pärlvalgete hammastega filmitähtedel? Kauni hambarea omanik püüab alati pilke. Buduaar tutvustab sulle erinevaid hambavalgendusmeetodeid.  

Kes ei ihaldaks naeratust nagu pärlvalgete hammastega filmitähtedel? Kauni hambarea omanik püüab alati pilke. Buduaar tutvustab sulle erinevaid hambavalgendusmeetodeid.

Pärlipesu
Soovid valgemat naeratust? Alusta pärlipesust. See pole küll valgendusprotseduur, kuid säravamaks muudab naeratuse sellegipoolest. Hammaste loomulikku tooni varjutab mustus, mis põhjustab ka igemehaigusi. Seepärast soovitatakse teha aastas kord või kaks suu suurpuhastust – pärlipesu koos hammaste kontrolliga. Pesu käigus eemaldatakse pigment, hambakatt ja pehmem hambakivi. Tulemusena saab sinu suuhügieen „restardi“. Boonuseks on valgemad hambad. Eriti kasulik on pärlipesu neile, kes tarbivad palju veini, teed, kohvi või tubakatooteid.

Hammaste valgendamine kodus
Enne kodus valgendamist konsulteeri hambaarstiga, sest ise võib asjatundmatuse ja valede vahenditega teha palju kahju. Koduse valgendamise eelisteks on odavus ja mugavus. Samuti võib seda kasutada toetava meetodina, kui oled käinud spetsialisti juures hambaid valgendamas ning soovid pikemat tulemust. Iseseisvaks hammaste valgendamiseks on kolm meetodit. Esiteks võib lasta arstil valmistada individuaalse plastikust kape, mille täidad spetsiaalse geeliga ja kannad seda hammastel teatud aja. Valida võid ka populaarsed ja mugavad valgendusplaastrid. Kolmas valik on valgendav hambapasta. Paraku pole kodused meetodid nii tõhusad kui professionaalne valgendus.

Hammaste valgendamine
Kui hammastele on suurpuhastus tehtud ning soovid endiselt säravamat naeratust, võid hakata mõtlema valgendamise peale. Valgendamist ei tohi kaaluda rasedad, alaealised, väga tundlike hammastega ja parodondiiti põdevad inimesed ega vähihaiged. Meeles tasub pidada, et hammaste valgendamine ei ole valulik, ei riku emaili struktuuri ega muuda hambaid kahjustustele vastuvõtlikumaks. Pead ainult otsustama, kas soovid hambaid valgendada kodus või arstikabinetis. Mõlemal meetodil on plussid ja miinused.

Hammaste valgendamine arstikabinetis
Kahtlemata on arsti juures hammaste valgendamise eelisteks kiirus, tõhusus ja ohutus. Aega kulub kabinetis ainult pool kuni kaks tundi ning spetsialisti kindla käe all saavutatakse tunduvalt pikaajalisem tulemus. Valida on võimalik kolme meetodi vahel: laservalgendus, zoom-valgendus ja geelvalgendus. Kaks esimest on eriti intensiivsed ja efektiivsed ning esimest saab teha ka tundlike hammastega patsiendile, sest see meetod on väga õrn.

Hambaravikliinik CityMed www.citymed.eu


Buduaar Shopping kevad 2012