SINIST VÄRVI VAHEND, mis paneb kehakaalu kolinal langema

4 kommentaari
SINIST VÄRVI VAHEND, mis paneb kehakaalu kolinal langema

Kaalust alla võtmine on teoorias väga lihtne – tuleb süüa vähem kaloreid kui keha suudab päeva jooksul ära kulutada ent tegelikkuses nii must valge see siiski ei ole. Tegu on teemaga, mis on alati aktuaalne ning loomulikult üritavad ka teadlased leida erinevaid lahendusi, mis aitaksid lisakilodest vabaneda.

Kaalust allavõtmine on teoorias väga lihtne – tuleb süüa vähem kaloreid kui keha suudab päeva jooksul ära kulutada, ent tegelikkuses nii mustvalge see siiski ei ole. Tegu on teemaga, mis on alati aktuaalne ning loomulikult üritavad ka teadlased leida erinevaid lahendusi, mis aitaksid lisakilodest vabaneda.

Hiljutistest uuringutest on eksperdid jõudnud põnevatele järeldustele, mille abil on väidetavalt võimalik kaalust alla võtta ka nii, et kaloreid otseselt lugema ei pea. Küll aga tuleb tähelepanu pöörata sellele, kuidas sa sööd ning siinkohal tuleb appi võtta pealtnäha üsnagi kummaline nipp – vali endale sinist värvi taldrik ning vaata, et see oleks pigem lame kui kausja kujuga. Nimelt mahutab kausja kujuga nõu rohkem toitu ning sel põhjusel süüakse tihtipeale rohkem, kui endale tundub.

Sinist värvi taldrik on teadlaste sõnul söögiisu pärssiva toimega ning see omakorda aitab ülesöömist vältida.

Lisaks sellele tuleks taldrikule toitu asetades alustada alati köögiviljadega – täida pisut üle poole oma taldrikust erineva värske kraamiga ning alles jäänud ruum loomse toiduga ja valikulise süsivesikuga. Pea aga meeles seda, et kui soovid söögi kõrvale leiba hammustada, siis ei ole taldrikule eraldi süsivesikut vaja – riis, pasta ja muu sarnane jäägu sellisel juhul mängust välja.

Sinine taldrik, millel on ohtralt värsket kraami, aitab kaalust alla võtta tõhusamalt kui arvatagi võib.

Allikas: shape

 

Sarnased artiklid