SINU MAGAMISASEND mõjutab oluliselt sinu tervist

5 kommentaari
SINU MAGAMISASEND mõjutab oluliselt sinu tervist

Ilmselt on enamus inimeste kinnisideeks välja puhkamisel oma unetundide lugemine, sest paljude arvates on see ainus ja tähtsaim, mis mõjutab magades vaimset ja füüsilist tervist. Tegelikult on aga ka väga oluline see, kuidas sa magad. See, mis asendis sa oma ilusaid unenägusid näed, mõjutab sind tegelikult rohkem, kui sa arvata oskad.

Ilmselt on enamiku inimeste kinnisideeks väljapuhkamisel oma unetundide lugemine, sest paljude arvates on see ainus ja tähtsaim, mis mõjutab magades vaimset ja füüsilist tervist. Tegelikult on väga oluline ka see, kuidas sa magad. See, mis asendis sa oma ilusaid unenägusid näed, mõjutab sind tegelikult rohkem, kui sa arvata oskad.

Selili magamine
Kui oled selili magaja, võib sul teistega võrreldes olla nooruslikum ja kortsuvabam nahk, sest sinu nägu ei ole pidevalt padja sisse surutud. Selili magamine võib leevendada ka seljavalusid ja parandada sinu rühti – selgroole on see kindlasti parim magamisasend. Lisaks teeb selili olemine ka hingamise lihtsamaks.

Kõhuli magamine
See on arvatavasti kõige hullem magamisasend üldse, sest võib viia tõsiste alaseljavaludeni. Lisaks on tõenäoline, et ebamugavas asendis on ka sinu kael, mis krooniliseks muutudes võib osutuda vägagi ohtlikuks. Kõhuli magades on sinu kael väänatud küljele, mis sellele sugugi head ei tee.

Külili magamine
Kui magad liiga pikalt ühel küljel, võivad sul ilmneda ebamugavad õlavalud. Külili magamisel on sulle ka kasulik mõju – külili magajatel on tavaliselt tervemad südamed, sest on tõestatud, et see parandab südame vereringet. Lisaks võtab külili magamine ära pinge puusadelt ja alaseljalt. Ühes uuringus selgus isegi, et külili magamine on kasulik sinu ajule ning külili magajatel on väiksem risk dementsuseks ja Alzheimeri tõve saamiseks.

Allikas: Bustle.com