SUL ON RAUAPUUDUS? 5 toitu, mida kohe sööma pead

SUL ON RAUAPUUDUS? 5 toitu, mida kohe sööma pead

Väga paljud meist kannatavad kas raua või mõne muu vitamiini, mineraalaine puuduse all, sest paraku on toit, mida me sööme, tihtipeale liigselt töödeldud ning organismile vajalikke aineid on seal vähe. Kuid milliseid toite süüa, et vajalik rauakogus kätte saada – siin on 5 toitu, mille söömine taastab sinu rauavarud! 

Väga paljud meist kannatavad kas raua või mõne muu vitamiini, mineraalaine puuduse all, sest paraku on toit, mida me sööme, tihtipeale liigselt töödeldud ning organismile vajalikke aineid on seal vähe. Kuid milliseid toite süüa, et vajalik rauakogus kätte saada? Siin on viis toitu, mille söömine taastab sinu rauavarud! 

Toit nr 1 – punane liha

Liha sisaldab märkimisväärses koguses rauda ja piisab ka sellest, kui kolmel korral nädalas tüki liha sööd.

Toit nr 2 – maks

Maks on isegi kõrgema rauasisaldusega kui punane liha, ent siinkohal tasub silmas pidada, et maksapasteedis on rauda siiski pigem vähe. Küll aga tasuks eelistada praetud maksa.

Toit nr 3 – spinat 

Spinati näol on tegu ühe tõelise imetoiduga, mis sisaldab palju vitamiine ning on väga rauarikas. Lisa seda salatitele, suppidele ja võileibadele. Aurutatud spinat sobib suurepäraselt ka praekõrvaseks salatit asendama. 

Toit nr 4 – pähklid

Sarapuupähklid on väga head rauaallikad, kuid et tegu on üsnagi kaloririkka toiduga, siis tasuks nendega piiri pidada. 

Toit nr 5 – punase peedi toormahl

Punase peedi toormahl turgutab seedimist ning sealt saavad raua kätte ka veganlust pooldavad inimesed. 

Allikas: webmd.com

Sarnased artiklid