SUURIM VIGA, MIDA NAISED enne magamaminekut vannitoas teevad

Kui õhtu on jõudnud nii kaugele, et aeg on hakata ennast vaikselt magama sättima, teevad naised veel viimaseid toimetusi ning sealhulgas pesevad ka hambaid. Teadlased on aga jõudnud järeldusele, et enamus naisi teevad enne magama minekut vannitoas ühe suure vea ja see on seotud kõige viimasema toimetusega, mida enne voodisse minekut tehakse.

Kui õhtu on jõudnud nii kaugele, et aeg on hakata ennast vaikselt magama sättima, teevad naised veel viimaseid toimetusi ning sealhulgas pesevad ka hambaid. Teadlased on aga jõudnud järeldusele, et enamik naisi teeb enne magamaminekut vannitoas ühe suure vea ja see on seotud kõige viimase toimetusega, mida enne voodisse minekut tehakse.

Nimelt avastasid teadlased, et enamasti pesevad naised oma hambaid õhtuti valguse käes, ent tegelikult tuleks seda hoopis hämaras teha. Põhjus on lihtne! Tavalised lambid, täpsemalt neist kiirguv valgus, mõjuvad organismile ärritavalt ning sellega võivad kaasneda unehäired ja raskused õhtuti magama jääda.

Inimese sisemine kell on üsnagi valgustundlik – kui sa tajud, et sa ei jää õhtuti magama ning sinu uni on katkendlik, siis vaata üle oma õhtused harjumused. Veeda viimased paarkümmend minutit enne voodisse minekut hämara valguse käes toimetades ning hoia eemale ka nutitelefonist ja teistest tehnikavidinatest, sest ka neist kiirgab ärritavat valgust. Hämaras viibides saab keha aru, et aeg on puhata!

Hommikusel ajal tuleks aga just valguse käes hambaid pesta ning teisi toimetusi samuti, sest nii saab organism kiiremini aru, et aeg on ärgata ja sa ei tunne ennast uimasena. Mitmed uuringud aga näitavad, et paljud naised eelistavad hommikusel ajal just pimedas toimetada ning õhtusel ajal valguse käes, kuigi tegelikult peaks vastupidi toimima.

Allikas: redbookmag