ERILISED HETKED: Synne ja Sandriin naudivad koos Lingalaiu kümblustünni mõnusid

Buduaar

Synne Valtri

Pole midagi mõnusamat, kui istuda kaunil sügisõhtul koos parimate sõpradega kümblustünnis, nautides seltskonda, veemassaaži ning pokaali jääkülma prosecco’t. Kuid kas teadsid, et kümblustünn ei hellita mitte ainult hinge, vaid ka ihu, sest lõõgastumine vees põletab ohtralt kaloreid ning alandab vererõhku ja stressitaset?

Lauljatar Synne Valtri on üks paljudest, kes on nautinud Lingalaiu kümblustünne. Muuseas, Synne on veendumusel, et eksivad need, kelle arvates on kümblustünn kasulik vaid ihule. „Minu meelest on tünnisaunas mõnulemine pigem hingerituaal,“ mõtiskleb ta. „Pole midagi paremat, kui lõõgastuda heade sõprade või lähedastega kümblustünnis, sest meie kõigi elu on olnud viimasel ajal väga stressirohke ja võiksime lasta ennast hellitada.“

Eriti armastab Synne ühiseid hetki oma tütre Sandriiniga, kellega kümblustünnis lõdvestudes saab pikad vestlused maha pidada. Rääkida on neil palju, sest Synne ja Sandriin on ka parimad sõbrannad.

Kuid kümblustünn pole Synne sõnul mõnus lõõgastumiskoht pelgalt õhtul – ka päeva võiks alustada veeprotseduuriga, juues kohvi otse kümblustünnis. „Kujutage ette, mis tunne on aias hommikul läbi kastemärja rohu kõndida tünnisauna juurde ja alustada päeva seal,“ õhkab ta.

Synne sõnul on Lingalaiu kümblustünn võrratu vaimuturgutaja, kuid mõjub suurepäraselt ka tervisele. Soojendatud õhumullide ülespoole liikumine kindlustab kogu keha masseerimise ning rikastab vereringesüsteemi hapnikuga. See pole mitte ainult lõdvestav, vaid ka organismile kasulik. Tünnisaun kulutab korralikult kaloreid (u 280 cal/h), olles seega nii tselluliidivastase, salendava kui ka rasva põletava toimega.

Samuti on taoline kodune spaa kasulik närvisüsteemile ja vereringele, sest soojas vannis tõuseb hingamis- ja pulsisagedus, samas langevad vererõhk ja lihastoonus. Temperatuuri kõikumine ergutab autonoomset närvisüsteemi ning tugevdab veresoonkonda ja organismi vastupanuvõimet. Samuti aitab see kehast väljutada jääkaineid ning puhastada nahka, muutes selle siledamaks. Soojaveevannist on abi ka une- ja ainevahetushäirete korral ning kõik eelöeldu toimib tõhusa stressileevendajana.

Väike koduspaa on tegelikult äge disainielement ning rääkides Lingalaiu tünnisaunadest toob Synne esimese asjana välja vanni luksusliku ja kutsuva välimuse. Lauljatari arvates võiksid need olla iga aia ehteks.

Terrassile või väiksemasse ridaelamuboksi aeda sobivad justkui valatult eelkõige elektriküttega tünnisaunad, mis hoiavad juba ülessoojendatud vett kogu aeg täpselt õigel temperatuuril. Seega on vann kogu aeg kasutusvalmis. Elektriküttega vannid passivad peamiselt tihedama asustusega majadesse ning loomulikult ka siseruumidesse – näiteks talveaeda. Lisaks kümblustünnile pakub Lingalaiu terrassivanne, mis võluvad just oma pilkupüüdva disaini ja luksususliku välimusega.

Lingalaiu tünnisaun on midagi enamat kui pelgalt vann – see on koduspaa, äge disainielement ning koht, mis toob sõbrad kokku.