TAHAD SÄRAVAT NAERATUST? Need toiduained aitavad hambaid valgendada

TAHAD SÄRAVAT NAERATUST? Need toiduained aitavad hambaid valgendada

Pidevalt räägitakse, et näiteks punane vein, tumedad marjad ja must kohv pole valgete hammaste parimad sõbrad. Aga kas on olemas ka sellised toidud, mis hambad särama panevad? Õnneks on!

Pidevalt räägitakse, et näiteks punane vein, tumedad marjad ja must kohv pole valgete hammaste parimad sõbrad. Aga kas on olemas ka sellised toiduained, mis hambad särama panevad? Õnneks on!

Maasikad 

Maitsvates maasikates sisalduv õunhape on looduslik aine, mis eemaldab hammastelt tumedad laigud.

Seemned ja pähklid 

Närides kergelt abrasiivse toimega toitu, puhastad oma hambaid. Söö pärastlõunaseks snäkiks väike peotäis mandleid, mis on pungil valke ja tervislikke rasvu ning mis pakuvad ka hambaid puhastavat toimet.

Sibulad 

Enne kohtama minekut pole sibulat muidugi süüa vaja, aga siiski on hea teada, et ained, millel on spetsiifiline sibulalõhn, on hammastele kasulikud. Nad on värvitud ega lõhu hambavaapa ning sunnivad sind oma spetsiifilise maitse tõttu pärast sööki hambaid pesema. Juba see tegevus iseenesest annab sulle valgemad hambad.

Õunad 

Hammustamisel kuuled raginat ja see ei pruugi eriti meeldiv olla, aga sinu hammastele mõjub see väga hästi. Kõvade õunte närimine tugevdab igemeid ja nende viljade suur veesisaldus ärgitab süljevoolu, mis neutraliseerib muuhulgas ka suuõõnes halba lõhna tekitavaid baktereid.

Söögisooda 

Pea hambapasta kasutamises paus ja proovi seda looduslikku vahendit. Söögisooda valgendab ning on kergelt abrasiivse toimega, eemaldades hammastelt toidujäänused.

Seller ning porgand 

Ka need on suure veesisaldusega viljad. Stimuleerivad süljeeritust, mis neutraliseerib bakterid. 

Juust 

Kõrge kaltsiumisisaldusega kõva juustu tükikeste närimine tugevdab hambaid ja igemeid. 

Apelsinid 

Sisaldavad sidrunhapet, mis suurtes kogustes võib olla nii kange toimega, et kahjustab hambavaapa, kuid väikestes annustes valgendab hambaid. Ära söö apelsine hunnikute kaupa, valge naeratuse saamiseks piisab vaid ühest või kahest tsitruselisest.

Vesi

Joo vett, et suu püsiks niiske ning naeratus valge. Punast veini juues ja tumedaid, pigmenti sisaldavaid toite süües loputa suud vahepeal veega. Vesi vähendab suuõõne happelisust ja võimalikku hambavaaba kahjustumist. Kuid gaseeritud vett ei maksa liiga palju juua, see võib hambavaapa kahjustada.

Pirnid 

Neutraliseerivad halba suulõhna tekitavaid baktereid, soodustavad süljevoolu, puhastavad hambapinda ning jätavad suhu värske maitse.

Piim ja jogurt

Nende kaltsiumisisaldus on kõrge ning need muudavad hambavaaba valgemaks ja tervemaks. 

byrdie.co.uk