TEADLASED: alkoholi joomine muudab inimese välimust

TEADLASED: alkoholi joomine muudab inimese välimust

On olemas selline ütlus nagu:”alkohol on tarkade inimeste jook”. Mõistlikus koguses võib alkoholi tõepoolest tarbida ilma, et see meie tervisele ja välimusele negatiivselt mõjuks. Kuid kas klaasike veini või väike kokteil muudab inimese ilusamaks?

On olemas selline ütlus: “Alkohol on tarkade inimeste jook”. Mõistlikus koguses võib alkoholi tõepoolest tarbida, ilma et see meie tervisele ja välimusele negatiivselt mõjuks. Kuid kas klaasike veini või väike kokteil muudab inimese ilusamaks? 

Miskipärast on nii, et kui inimene on ära joonud väikese koguse alkoholi, muutub ta iseenda silmis ilusamaks ja ka teised inimesed muutuvad kuidagi meeldivamaks. Nüüd selgub, et sellel on ka teaduslik põhjendus!

Hiljuti viidi Inglismaal läbi põnev uuring, mille tulemusena selgus, et väike kogus alkoholi teeb inimese tõesti kaunimaks. Uuringu käigus tehti kõikidest osalejatest kaks fotot – esimene pilt oli enne alkoholi tarbimist ja teine pilt peale seda. Hiljem pilte võrreldes tõdesid kõik osalejad, et nad näevad teise pildi peal kuidagi ilusamad ja õnnelikumad välja. Esimestel fotodel täheldati tõsisemat meeleolu ja sellel on ka loogiline seletus – väike kogus alkoholi mõjub ergutavalt, muudab meid enesekindlamaks, maandab pingeid ning loob rõõmsa olemise.  

Seega klaasike head veini paaril korral nädalas ei ole üldse halb mõte, kuid kui sellest saab kaks klaasi, siis ei avalda alkohol enam positiivset mõju, vaid hoopis vastupidi.

Allikas: care2.com